Jednocześnie klasyczna papierowa wersja zdjęcia paszportowego nie zostanie zniesiona. Jest to „kolejny krok w kierunku skutecznej i nowoczesnej administracji”, podkreślił minister spraw wewnętrznych, Gerhard Karner, w komunikacie prasowym.
Sekretarz stanu odpowiedzialny za cyfryzację, Florian Tursky, był również zadowolony z „prostej, bezpiecznej i zgodnej z ochroną danych opcji wysyłania zdjęcia identyfikacyjnego bezpośrednio do odpowiedniego organu”. Eliminuje to potrzebę noszenia wydrukowanego zdjęcia od fotografa do urzędu”, powiedział Tursky.
Po wysłaniu zdjęcia paszportowego do systemu eBild fotografowie otrzymują kod identyfikacyjny obrazu. Jest on przekazywany klientowi lub wysyłany bezpośrednio na jego telefon komórkowy za pomocą wiadomości tekstowej.
Żadne dane osobowe nie powinny być przechowywane
Władze otrzymują dostęp do zdjęcia paszportowego w systemie eBild za pomocą kodu identyfikacyjnego zdjęcia. Obniżający jakość i czasochłonny etap wycinania i ponownego skanowania zdjęcia w urzędzie nie jest już zatem konieczny.
W systemie eBild nie są przechowywane żadne dane osobowe. Aby zagwarantować pełną ochronę prywatności, wszystkie metadane są usuwane nawet podczas przechowywania. Cała komunikacja z systemem eBild odbywa się za pośrednictwem szyfrowanych połączeń na serwerach obsługiwanych wyłącznie w Austrii.
Źródło: orf