Austria: Partia Piwa zamierza wystartować w wyborach do parlamentu

Rozczęło się zbieranie deklaracji poparcia dla mniejszych partii do wyborów do Austriackiej Rady Narodowej, które odbędą się 29 września. W tym roku po raz pierwszy zamierza wystartować Austriacka Partia Piwa (Bierpartei Österreich). Poprzez „piwokrację” chcą rozwijać kulturę picia piwa i nie tylko.

Udział w wyborach jest raczej traktowany w kategorii żartu. Partia startuje bowiem z hasłem „Nie bójmy się pić”, a jednym z punktów programu ma być likwidacja akcyzy. Miłośnicy piwa wychodzą z założenia, że do utrzymania stabilnego społeczeństwa z wieloletnią perspektywą funkcjonowania, każdy musi otwarcie okazywać podstawowe wartości konsumpcji piwa. Założycielem i liderem partii jest Marco Pogo, austriacka gwiazda rocka z zespołu Turbobier.

„Z z demokratyczno-politycznej perspektywy, niezwykle kontrowersyjnym jest fakt, że w przeszłości wypływały historie o pijanych i nieudolnych politykach. Ewidentnie potrzeba tu profesjonalistów z partii BPÖ” – komentował lider partii na łamach OE24.at

Aby wziąć udział w wyborach małe partie muszą uzyskać poparcie minimum 3 obecnych posłów. Jeżeli nie spełniają tego warunku, mają do drugiego sierpnia czas, aby uzbierać podpisy na deklaracjach poparcia. Próg to 2600 podpisów. Partia z optymizmem podchodzi do tego wymogu mimo, że godziny pracy austriackich urzędów powiatowych nie zachęcają piwoszy do wypełniania deklaracji. „W zależności od tego jak potoczy się kampania, wejdziemy do parlamentu z 5,2% lub z 1,5 promila” – podsumowuje Marco Pogo z BPÖ. 

Warto wspomnieć, że w Polsce w przeszłości w wyborach również wystartowała partia wielbicieli złotego trunku. Polskiej Partii Przyjaciół Piwa udało się zyskać potrzebne poparcie i wprowadzić do sejmu 16 posłów. Czy Marco Pogo oraz BPÖ podążą tym śladem? Przekonamy się na jesień!

Foto: Facebook

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!