Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria zaostrza obostrzenia!

Władze Szwajcarii chcą ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa.

Od dzisiaj w Szwajcarii obowiązują nowe restrykcje związane z koronawirusem. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie obowiązku zakrycia ust i nosa we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych w całym kraju. Oznacza to, że maskę należy ubrać w sklepach, centrach handlowych, bankach, bibliotekach, kinach, teatrach, lokalach koncertowych, pomieszczeniach zamkniętych ogrodów botanicznych i zoologicznych, restauracjach, barach, dyskotekach, salonach gier, hotelach (z wyjątkiem własnego pokoju), garderobach i pokojach wejściowych pływalni, obiektów sportowych i centrów fitness, przychodniach, szpitalach, kościołach, instytucjach religijnych i na poczcie. Obowiązek zakrycia ust i nosa obowiązuje także na dworcach, lotniskach oraz przystankach autobusowych i tramwajowych.

Bez maseczki można udać się do placówek kita i szkół, chyba że w danym kantonie obowiązują dodatkowe regulacje.

W prywatnych uroczystościach może wziąć udział maksymalnie 15 osób, które muszą mieć przypisane stałe miejsca siedzące. Każda osoba, która opuści swoje miejsce, musi ubrać maseczkę. Poza tym należy przestrzegać zasad higieny i wypełnić formularz kontaktowy. Prywatne uroczystości z ponad setką gości mogą odbyć się po przedstawieniu koncepcji ochrony tylko w ogólnodostępnych pomieszczeniach.

W przestrzeni publicznej spontaniczne spotkania ponad 15 osób są zakazane.

Spożywania napoi i posiłków w restauracjach, barach i klubach jest dozwolone tylko po zajęciu miejsca przy stole.

Szwajcarski rząd zaleca wszystkim przedsiębiorstwom przejście na home office. Praca zdalna może zmniejszyć nie tylko tworzenie się dużych grup osób w pomieszczeniach firm, lecz także w komunikacji publicznej.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!