Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

У Німеччині триває сезон різдвяних ярмарків. Кіоски та ятки з глінтвейном знову приваблюють тисячі людей, які відвідують їх щодня. Але це також початок сезону для кишенькових злодіїв. У натовпі людей можна за лічені секунди вкрасти гаманець, кредитну картку або ключі від машини.

Кишенькові злодії: які хитрощі вони використовують?

Кишенькові злодії часто працюють у парі або невеликими групами і, за словами поліції, діють за девізом: відволікти, штовхнути, віддати награбоване. Одна з найпоширеніших тактик кишенькових крадіжок – штовхання. Жертву ненароком штовхають у натовпі або «стискають». Людина попереду нахиляється або раптово зупиняється. Поки потерпілий відволікається, спільник чистить кишені жертви.

Існує, також, різновид шахрайства із забрудненням речей. У натовпі жертву раптом обливають кетчупом або напоєм. Винуватець намагається допомогти вивести пляму, при цьому, виявляється, що ваші кишені також стерильні. Іноді незнайомці просять розміняти гроші. Відкриваючи гаманець, жертва відволікається на злочинця, який кидає в гаманець свої монети, але водночас витягує банкноти.

«Жебрацький» прийом, як його називають у поліції, використовують переважно діти, які прикидаються глухонімими. Жертві вручають картонну табличку з проханням про пожертву. Поки жертва охоче шукає дрібні гроші у своєму гаманці, зловмисник, прикритий картонною табличкою, дістає банкноти з відділення для купюр. Також у цій ситуації можна дуже легко дістатися до відкритої сумки.

Що радить поліція?

Відвідувачі різдвяних ярмарків повинні мати при собі лише мінімальну кількість готівки або платіжних карток. Ніколи не записуйте свій PIN-код у гаманці і, тим більше, не на платіжній картці.

Експерти рекомендують носити гроші, документи та смартфон окремо в різних закритих внутрішніх кишенях. Також, цінні речі  рекомендується носити в нагрудних сумках на шиї, або використовувати пояс для грошей чи гаманець, прикріплений до пояса. Сумочки завжди слід закривати й носити закритою стороною до тіла.

 Що робити в разі крадіжки?

Про злочин слід повідомити поліцію, яка присутня на багатьох різдвяних ярмарках. Щоб захистити себе від списання коштів у разі крадіжки, слід негайно заблокувати всі платіжні картки, зателефонувавши за номером екстреного блокування 116 116.

Його можна використовувати для блокування всіх дебетових і більшості кредитних карток.

Поліція також може заблокувати дебетову картку для проведення процедури електронного списання коштів. Потерпілі повинні уважно стежити за операціями на своїх рахунках протягом наступних тижнів і негайно скаржитися в банк на будь-яке несанкціоноване списання коштів.

Яка шкода була спричинена кишеньковими крадіжками у 2022 році?

За даними поліцейської статистики, протягом усього 2022 року в Німеччині було зафіксовано близько 98 500 кишенькових крадіжок. За даними поліції, сучасні кишенькові злодії часто є професійними злочинцями, які подорожують за кордон. Розкриваються лише поодинокі справи – за даними кримінальної статистики, рівень розкриття злочинів минулого року становив лише 6%.

Джерело: zdf

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze