Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Просто викинути ялинку на смітник для мешканців Вайденталь занадто скучно. Натомість, вона може стати атрибутом для спортивних змагань. Гасло цього року знову звучить так: далеко, далі, якнайдалі! Те, що починалося як звичайний Кнутфест у скандинавській традиції спалювання ялинки, через кілька років перетворилося на спортивний чемпіонат світу.

У неділю опівдні любителі „ялинкового спорту” з усього світу вже в шістнадцятий раз зустрілися на спортивному полі футбольного клубу у Вайденталі, щоб кинути головну прикрасу різдва так далеко й так високо, як це можливо. У змаганнях також взяли участь багато чемпіонів світу.

Триатлон та рекорди

Змагання мають вигляд троєборства — учасники можуть ялинки штовхати, метати та підкидати вгору. Наприкінці результати підсумовуються. Згідно з правилами FC Wacker Weidenthal, переможцем стає той, хто набрав найбільшу кількість балів.

Цьогорічні переможці

Цього року переможцями стали Франк Швендер із Франкенека (округ Бад-Дюркгайм) у чоловічій категорії, багаторічна чемпіонка Маргрет Кляйн-Рабер із Релінгена (Саар) у жіночій категорії та Йонас Гумб із Нойхофена (округ Рейн-Пфальц) серед дітей.

Швендер підкинув ялинку на висоту 4 метри, штовхнув її на 9,83 метра й метнув її на 7,60 метра. Загальний результат становить 21,43 метра. Захисник титулу чемпіона Юрген Вайс із Юрцига (округ Бернкастель-Віттліх) був одразу за ним із результатом 20,91 метра.

Маргрет Кляйн-Рабер підкинула ялинку на висоту 3,50 метра, штовхнула її на 8,51 метра і метнула на 4,94 метра, що дало загальний результат 16,95 метра.

Юний метальник Йонас Гамб, якому ще не виповнилося 12 років, підкинув ялинку на висоту 2,75 метра, штовхнув на 4,60 метра в довжину і метнув її на 3,41 метра – загалом набравши 10,76 метра.

До речі, світовий рекорд був встановлений у 2016 році і становить 25,01 метра.

Викинуті ялинки все одно опинились би на смітнику

До речі, ялинки, які вже стоять прикрашені в житлових приміщеннях, не будуть використовуватися у змаганнях. За словами організаторів, використовують дерева, які не були продані на місцевому ярмарку, або ті, які все одно збиралися зрубати, щоб звільнити місце для нових насаджень.

Це означає, що жодне дерево не пропадає даремно – його б усе одно зрубали, а, таким чином, воно знайшло собі застосування замість того, щоб просто потрапити в

 подрібнювач.

Жителі Вайденталя мріють кидати ялинку на Олімпійських іграх. Ідея ялинкового змагання належить спортсменам – гравцям місцевого футбольного клубу Wacker Weidenthal, яких, одного вечора на зборах клубу, надихнула знаменита реклама шведського меблевого магазину, розповідає Крістофер Міллот, який також організовує Кнутфест.

Чемпіонат світу з метання ялинки: навіть учасник із Сінгапуру

Змагання у Вайденталі ще не досягли олімпійських масштабів, як припускали учасники, коли були напідпитку. „Але ми цілком задоволені тим, як далеко ми зайшли”, – сміючись, каже Мілот.

Щороку чемпіонат світу приваблює безліч відвідувачів до району у Пфальц. Цього року один учасник приїхав навіть з Сінгапуру.

Кожен має свою власну техніку

За словами Міллота, у кожного своя техніка метання ялинки: „Хтось робить це більше як кидок списа через плече, хтось кидає знизу”. Він радить людям спочатку просто спробувати, яка техніка їм більше підходить. На запитання, де найкраще відпрацювати цю майстерність, організатор жартує: „Я завжди кажу, що у вітальні, але є ризик розбити скло”.

Якщо хтось не може тренуватися, він може отримувати задоволення від вболівання. Тому що: допінг (глінтвейн) на цих змаганнях у Вайденталі не тільки дозволений, але й рекомендований. Кожен, хто принесе власну ялинку для традиційного спалення, традиційно отримає кухоль зігріваючого глінтвейну „fer umme”, тобто безкоштовно.

Джерело: swr

Фото: Facebook/@FC Wacker Weidenthal

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze