Заробітна плата в Німеччині не встигає за інфляцією. Вже другий рік поспіль працівникам довелося змиритися з тим, що їх заробітна плата зростає не так швидко, як повинна. Як виявляється, підвищення заробітної плати вже не компенсує зростання цін на споживчі товари та послуги. Тоді, як у 2020 році криза, спричинена коронавірусом, призвела до скорочення робочого часу, втрати робочих місць і зниження заробітної плати брутто, інфляція, пов’язана з цінами енергії, вдарила минулого року.
Минулого року місячний заробіток брутто зріс менше, ніж на 3,1%, але був поглинутий цінами на продукти, які зросли більш, ніж на 3,1%.
З 2010 року заробітна плата в Німеччині мала тенденцію до зростання. Крім невеликого зниження в 2013 році (-0,1%). Коли в 2020 році сталася пандемічна криза, валова заробітна плата знизилася на 0,7% через скорочення робочого часу.
За останній рік багато працівників повернулися з роботи в скороченому вимірі годин, знову працюють довше й отримують більшу заробітну плату. Це призвело до підвищення заробітної плати. Однак, це ефект наздоганяючого, особливо у великих галузях, таких як авіаційна промисловість та гастрономія.
Якщо інфляція виявиться ще вищою, ніж у 2021 році, існує ризик появи додаткових втрат, на що в даний час багато вказує.
Це може послабити використання продукту в процесі задоволення потреб, що є важливою опорою економіки. Підприємства також побоюються наслідків високих цін на енергоносії, які реагують на підвищення цін.