Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська
Upały może nie sprzyjają wychodzeniu z domu, ale wypad do kina wieczorną porą może być całkiem dobrym pomysłem. Na co warto się wybrać?
 

1. Aloha – Die Chance auf Glück (Aloha)

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: romans, komedia, dramat
Czas trwania: 1h 44min.
Reżyseria: Cameron Crowe
Produkcja: USA
W rolach głównych: Bradley Cooper, Emma Stone, Rachel McAdams
 
Doradca do spraw bezpieczeństwa i wojska, Brian Gilcrest (Bradley Cooper) nie wywiązał się z obowiązków. Od miliardera Carsona Welcha (Bill Murray) otrzymuje jednak drugą szansę – jego zadaniem będzie pilnowanie systemu satelitarnego na Hawajach. Na horyzoncie pojawi się jednak kobieta, którą trzynaście lat temu o mały włos nie poślubił (Rachel McAdams), a u jego boku będzie pracować pedantyczna pilotka Lisa Ng (Emma Stone).
 

2. Barbecue

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: komedia
Czas trwania: 1h 38min.
Reżyseria: Eric Lavaine
Produkcja: Francja
W rolach głównych: Lambert Wilson, Franck Dubosc, Florence Foresti
 
Antoine Cevalier (Lambert Wilson) wiedzie stateczne życie. W tygodniu zajęty pracą, w weekendy umila sobie czas innymi przyjemnościami. Swoją żonę lekarkę Vero (Sophie Duez) widzi bardzo rzadko, dlatego noce często spędza z innymi kobietami. Co więcej, Antoine dba o zdrowie. Kiedy jednak kończy pięćdziesiątkę trafia do szpitala, ponieważ jego serce postanowiło zastrajkować. W tym momencie główny bohater postanawia rzucić wszystko i oddać się rozkoszy jedzenia…
 

3. Buddha’s Little Finger

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: dramat
Czas trwania: 1h 24min.
Reżyseria: Tony Pemberton
Produkcja: Niemcy, Kanada, Rosja
W rolach głównych: Toby Kebbell, Karine Vanasse, Stipe Erceg
 
Podczas puczu moskiewskiego w 1991 bezrobotny pisarz Pyotr (Toby Kebbell) zostaje wplątany w intrygę moskiewskiego podziemia. Aresztowany i przesłuchiwany traci świadomość oraz pamięć. Budzi się – jego zdaniem – w 1919 roku podczas rewolucji. Szybko dołącza do bohatera Armii Czerwonej Vasily’ego Chapayeya (Andre Hennicke) i spotyka uroczą Annę (Karine Vanasse). Czy Anna nie jest jednak tą Anną, którą kocha w 1991 roku? Pyotr błądzi między dwoma przestrzeniami czasowymi, między jedną rewolucją a drugą…

4. Horns

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: dramat, fantasy, horro
Czas trwania: 2h.
Reżyseria: Alexandre Aja
Produkcja: USA
W rolach głównych: Daniel Radcliffe, Max Minghella, Joe Anderson
 
Spokojne życie Iga Perrisha (Daniel Radcliffe) wywraca się do góry nogami, kiedy ciało jego dziewczyny Merrin (Juno Temple) zostaje znalezione w lesie. Dziewczynę zgwałcono i zamordowano. Wszyscy mieszkańcy miasta są przekonani, że winny jest Ig. U jego boku pozostają tylko jego przyjaciel Lee (Max Minghella) i brat Terry (Joe Anderson). Mimo wielkich starań policja nie potrafi znaleźć dowodu, który poświadczałby winę Iga. Dla mieszkańców nie jest to ważne – oni już znaleźli kozła ofiarnego. Pewnego ranka Ig budzi się z rogami na głowie, zauważa również, że ludzie zwierzają mu się, by później podążyć za swoimi mrocznymi instynktami. Chłopak postanawia wykorzystać swoje nowe zdolności do znalezienia mordercy Merrin. 
 

5. Las Insolada – Sonnenstiche

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: komedia
Czas trwania: 1h 45min.
Reżyseria: Gustavo Taretto
Produkcja: Argentyna
W rolach głównych: Carla Peterson, Maricel Álvarez, Luisana Lopilato
 
Sześć przyjaciółek – Valeria (Marina Bellati), Karina (Elisa Carricajo), Lala (Luisana Lopilato), Flor (Carla Peterson), Vicky (Violeta Urtizberea) i Sol (Maricel Álvarez) – różnią się od siebie, a jednak idealnie uzupełniają. Wszystkie uwielbiają salsę i marzą o wspólnych wakacjach na Karaibach. Długo nie pozostaje im nic innego, jak żyć marzeniami, jednak niespodziewanie pojawia się zaproszenie na konkurs salsy, w którym można wygrać niezłe pieniądze. 
 

6. Learning To Drive – Fahrstunden fürs Leben

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: komedia, dramat, romans
Czas trwania: 1h 30min.
Reżyseria: Isabel Coixet
Produkcja: USA
W rolach głównych: Ben Kingsley, Patricia Clarkson, Grace Gummer
 
Wendy (Patricia Clarkson) nie potrafi uwierzyć, ze po dwudziestu latach małżeństwa nagle musi radzić sobie sama. By móc odwiedzać córkę, postanawia zrobić prawo jazdy. Jej nauczyciel – indyjski taksówkarz Darwan (Ben Kingsley) – nie jest osobą, z którą zawsze w stu procentach będzie się zgadzała, ale jeśli chodzi o najważniejsze rzeczy w życiu, okaże się, że sporo ich łączy. Darwan jednak ma już w planach własny ślub…
 

7. Mission: Impossible – Rogue Nation

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: akcja
Czas trwania: 2h 11min.
Reżyseria: Christopher McQuarrie
Produkcja: USA
W rolach głównych: Tom Cruise, Jeremy Renner, Rebecca Ferguson
 
Pentagon rozwiązał Impossible Missions Force. Ethan Hunt (Tom Cruise) może polegać teraz tylko na sobie. Jak na złość, akurat w takiej sytuacji trafia na ślady niebezpiecznej organizacji „Syndikat”, której wysoce wyszkoleni agenci wydają się być zawsze o krok przed nim. Plan „Syndikat” jest przerażający – organizacja planuje wprowadzić nowy ład na świecie, likwidując byłych agentów. Hunt nie może znieść widoku rozprzestrzeniającego się terroru, dlatego zwołuje swój niepokonany zespół – technika Benjiego Dunna (Simon Pegg), hackera Luthera Stickella (Ving Rhames) i agenta Williama Brandta (Jeremy Renner). Niespodziewanej pomocy udzieli kwartetowi agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson) – pozostaje tylko pytanie, po czyjej tak naprawdę jest stronie? 
 

8. True Story – Spiel um Macht

W kinach od: 06.08.2015
Gatunek: dramat, thriller
Czas trwania: 1h 40min.
Reżyseria: Rupert Goold
Produkcja: USA
W rolach głównych: Jonah Hill, James Franco, Felicity Jones
 
Zdawałoby się, że dziennikarz Michael Finkel (Jonah Hill) osiągnął już wszystko w swojej karierze. W końcu pracuje dla „New York Timesa”. Pewnego dnia popełnia jednak kardynalny błąd, pisząc artykuł oparty na sile perswazji, a nie faktach, co kosztuje go utratę pracy. Niespodziewanie Finkel dostaje nowe zlecenie – podejrzany o zabójstwo swojej rodziny Christian Longo (James Franco) nawiązuje z nim kontakt i obiecuje przekazać informacje na temat tego krwawego wydarzenia. Pomiędzy Longiem i Finkelem nawiązuje się znajomość oparta na wspólnej tajemnicy, co może mieć niebezpieczne konsekwencje. 
 
 
Źródło: filmstars.de, youtube.com (KinoCheck, European Movie Trailers, kinofilme, vipmagazin, 
 
Otagowano
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze