Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Austria: Mandat za zignorowanie badania na obecność koronawirusa

Kilka sekund i po sprawie - mogłoby się wydawać. Coraz więcej osób nie godzi się jednak na test na koronawirusa. Nowe prawo przewiduje w takiej sytuacji surowe kary. 

Zgodnie z informacjami portalu Heute, coraz więcej osób w Austrii odmawia testu na obecność koronawirusa. Co więcej, rodzice coraz częściej nie godzą się na badanie swoich dzieci w szkołach. 

W takim przypadku prawo przewiduje surową karę w postaci 1450 euro. Zignorowanie testu na koronawirusa, obowiązująca ustawa epidemiologiczna w Austrii klasyfikuje jako tzw. wykroczenie administracyjne. Kar mogą spodziewać się zatem dorośli, którzy nie poddali się badaniu ale również rodzice, którzy nie skierują swojego dziecka na test, co potwierdzali na łamach portalu m.in. radni Wiednia.

Test nie, kwarantanna tak

Co ciekawe, zamiast testu, władzom łatwiej wyegzekwować kwarantannę, wysyłając niesfornych obywateli na 10-dniową izolację. Z tego środka zapobiegawczego Austriacy korzystają jednak stosunkowo rzadko. Przykładowo w Vorarlbergu dotąd odnotowano tylko pięć takich przypadków.

Warto pamiętać, że prawo daje możliwość wymuszenia badania, jeśli tylko dana osoba miała kontakt z obywatelem, którego test dał wynik pozytywny.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Austria to prawdziwy raj dla rowerzystów. Wybór ścieżek rowerowych jest duży, a przyciągają nie spektakularną naturą, ale także ekscytującymi przeżyciami

Jeżeli zaistnieją określone okoliczności, które uniemożliwiły pracownikowi wywiązanie się ze swoich obowiązków, pracodawca ma obowiązek wypłacić mu

Chociaż austriacka winieta nie będzie ważna do 1 grudnia 2024 r., można ją kupować w formie cyfrowej już od wtorku

Nowa reforma podatkowa Austrii ma być największym pakietem odciążającym podatników w historii tego kraju.

Zobacz jeszcze to!