Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Wierni w Austrii znów mogą uczestniczyć w mszy świętej

Msza święta w Austrii

Od niedzieli w Austrii będą mogły odbywać się msze z udziałem wiernych.

Minister kultury Susanne Raab (ÖVP) porozumiała się z przedstawicielami wspólnot religijnych odnośnie mszy w kościołach oraz innych uroczystości religijnych. Wierni mogą znowu wziąć udział w mszy świętej przy zachowaniu odpowiednich zasad. Zapewniona musi być odpowiednia ilość środków dezynfekujących oraz zabroniony jest śpiew. Ponadto liczba miejsc jest ograniczona, msza będzie trwać krócej niż zwykle oraz kościoły i związki wyznaniowe nadal będą oferować udział w mszy przez internet.

Minister Raab dziękowała wszystkim wierzącym, że wytrwali podczas lockdownu i podkreśla, że jest świadoma, że wiara w dobie pandemi dla wielu jest wsparciem. W związku z tym jeszcze bardziej cieszy się, że udział w mszy świętej w kościele znów jest możliwy.

Źródło: krone

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Świadczenie rodzinne Familienbeihilfe jest wypłacane w Austrii co miesiąc wszystkim rodzicom, których dzieci mają do niego prawo.

Kto może otrzymać zasiłek rodzinny w Austrii? Ile wynosi świadczenie? Pytania i odpowiedzi dotyczące Familienbeihilfe w Austrii.

Każdy, kto nie zapłacił abonamentu radiowo-telewizyjnego, powinien skontaktować się z GIS (niem. Gebühren info Service) do końca roku. W przeciwnym

Pracownik zazwyczaj ma prawo samodzielnie decydować, kiedy chce wziąć urlop. Istnieją jednak sytuacje, w których pracodawca ma prawo odrzucić wniosek
Zobacz jeszcze to!