Austria: Urlop za granicą bez negatywnych skutków w pracy

Ze względu na wiele krążących plotek na temat nieprzyjemnych skutków w pracy po wyjeździe urlopowym za granicę, Arbeiterkammer uspokaja. Wyjazd za granicę nie może mieć negatywnych konsekwencji dotyczących pracy.

Po wyjeździe za granicę pracownik austriackiej firmy nie musi martwić się negatywnymi skutkami. Nawet, gdy istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, zatrudniony ma prawo do dalszego otrzymywania wynagrodzenia, które w tej sytuacji zostanie wypłacone przez władze państwa.

Brak konsekwencji dotyczących prawa pracy

Zbliża się sezon urlopowy. Wiele osób pracujących w kraju boi się, że po powrocie z wypoczynku będzie miało problemy z pracodawcą. AK uspakaja jednak i podkreśla, że nie obowiązują żadne konsekwencje dotyczące prawa pracy. Zatrudniony musi jedynie dostosować swoje zachowanie i działania do aktualnego ryzyka. Należy więc utrzymać odstęp bezpieczeństwa i przestrzegać zasad higieny.

Zatrudniony nie musi informować, gdzie spędza urlop

Osoby pracujące w austriackich firmach nie są zobowiązane do informowania przełożonych o tym, gdzie będą odpoczywali. Pracodawca może jedynie zapytać, czy pracownik udaje się do miejsca, dla którego obowiązuje ostrzeżenie przed podróżą. W takiej sytuacji może zaproponować pewne rozwiązania, jak home office.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Zobacz jeszcze to!