Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Як правило, право на відпустку по догляду за дитиною надається усім батькам що офіційно працевлаштовані. А сам тип трудових відносин при цьому не має значення (8-ми годинний робочий день/скорочений робочий день/або робота у формі minijob).

Коли потрібно подати заяву на відпустку по догляду за дитиною?

Відпустка по догляду за дитиною розпочинається від моменту народження дитини. Для матерів це зазвичай відбувається відразу після закінчення так званого періоду захисту материнства (Mutterschutz). Батьки можуть отримати відпустку по догляду за дитиною відразу після народження або пізніше. Обоє батьків мають законне право на відпустку по догляду за дитиною строком до 36 місяців. У матерів для батьківської відпустки передбачений період захисту материнства, що припадає, як правило, на перші 8 тижнів після народження дитини. Батьківську відпустку не обов’язково використати за один період, а можна розділити на 3 частини (до 8 років дитини).

Коли та як потрібно проінформувати роботодавця?

Працівник повинен заздалегідь повідомити працедавця про заплановану відпустку по догляду за дитиною, щоб той у свою чергу міг належним чином підготуватися до відсутності працівника. Заздалегідь, означає принаймні за 7 тижнів до початку відпустки. У випадку батьківської відпустки у період від 3 до 8 років дитини, лише у письмовій формі та принаймні за 13 тижнів до цього. В таких питаннях недостатньо електронного листа, необхідний паперовий документ з власним підписом. Крім того, працівник повинен чітко прописати терміни, на які він би хотів отримати відпустку по догляду за дитиною.

Чи може роботодавець відхилити заяву на відпустку по догляду за дитиною?

За нормальних обставин – ні. Або, напевно, не в тому випадку, коли заява була подана в належні терміни. Єдиним винятком може бути ситуація, коли працівник хоче продовжити термін батьківської відпустки протягом перших двох років життя дитини, що є відхиленням від первісно поданої заяви. Тоді працедавець має повне право на відхилення даної заяви. Звичайно, усе також буде залежати від ситуації на підприємстві, у разі спокійної заміни даного працівника – працедавець може і підписати заяву.

Батьківська відпустка та розірвання трудових відносин

Під час батьківської відпустки, матері або батька, співробітники забезпечені особливим захистом перед звільненням, відповідно до §18 Федерального Закону ” Про надання батьківської відпустки (Bundeselterngeld – und Elternzeitgesetz ). Це означає, що в принципі вони не можуть бути звільнені. Припинення трудових відносин допустиме тільки в особливих випадках і вимагає попередньої згоди компетентного органу з охорони праці. На практиці, це може бути закриття компанії або відділу, в якому була найнята людина.

Чи повинен роботодавець гарантувати працівникові повернення на колишню посаду?

Роботодавець зобов’язаний відновити працівника на свою посаду.

Чи анулюється щорічна відпустка працівника у разі відпустки по догляду за дитиною?

Відповідно до §17 П.1 Закону ” Про батьківської відпустки роботодавець може скоротити річний розмір наданої працівникові щорічної відпустки на 1/12 за кожний повний місяць перебування у відпустці по догляду за дитиною. Але це також залежить від ситуації на підприємстві, обов’язку скорочувати основну відпустку немає. Крім того, працівник не втрачає права на дні відпустки, які йому не вдалося використати перед виходом у відпустку по догляду за дитиною. Вони не пропадуть, а лише можуть бути використані в поточному або наступному році від моменту повернення на роботу.

 

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze