Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Звичайне явище у Німеччині – робота у понаднормовий час. Визначення понаднормового часу залежить від виду роботи, законів землі та конкретного договору. До професій що «працюють більше звичайного» відносяться, перш за все, будівельники, майстри, що спеціалізуються в конструкціях металевих та каменярі, яких фактичний час роботи набагато вище від того, що прописаний в трудовому договорі. Така прихильність виконаним обов’язкам, з одного боку, похвальна, але несе в собі ряд проблемних правових питань. Нижче наведено перелік найчастіших питань, важливих як з точки зору працівника, так і працедавця. 

Коли понаднормова робота дозволена?

Роботодавці можуть вимагати понаднормової роботи тільки щодо дій, що містяться в трудовому договорі. Як правило, записи трудового договору дають начальству право зобов’язати працівника виконувати понаднормові роботи, наприклад, у випадках, коли виникає побоювання, що інакше не вдасться своєчасно виконати важливе для компанії замовлення. Але варто пам’ятати, жоден співробітник не зобов’язаний постійно працювати понад норму, яка чітко прописана в трудовій умові.

Як виняток

Згідно Закону, тижневий робочий час не повинен перевищувати 48 годин. Працюючий за трудовим договором тесля, полірувальник або покрівельник може працювати по 8 годин з понеділка по суботу, не порушуючи при цьому правил робочого часу. Якщо в трудовому договорі передбачений 40-годинний робочий тиждень з понеділка по п’ятницю, максимально допустимо 8 понаднормових на тиждень. У деяких випадках щотижневий робочий час може досягати 60 годин. Це можливо, оскільки закон про час роботи за виключенням також дозволяє продовжити робочий день. Однак роботодавець повинен стежити за тим, щоб протягом даного півріччя час роботи понаднормових годин людини становив в середньому 8 годин. Крім того, між завершенням одного робочого дня і початком іншого повинен бути збережений як мінімум 11-годинний період відпочинку.

Чи може працівник відмовитися від понаднормової роботи?

Кожен роботодавець повинен враховувати інтереси своїх підлеглих і обов’язково з ними радитись. Якщо людина немає змоги залишитись на роботі довше, то слід подумати, кому з інших співробітників можна запропонувати цей варіант. Як правило, співробітники можуть відмовитися працювати понаднормово, якщо це не обумовлено дійсно важливими обставинами.

Ключові моменти понаднормової роботи

Хто повинен працювати понаднормово?

Не кожен співробітник зобов’язаний працювати понаднормово. Керівник може зажадати продовження робочого часу тільки в тому випадку, якщо це питання включено в трудовий договір, колективний трудовий договір або в заводську угоду.

Допустимий ліміт понаднормових

Відповідно Законодавству Німеччини, тижневий робочий час не повинен перевищувати 48 годин. В окремих випадках робочий тиждень може бути збільшена до 60 годин.

Чи потрібне схвалення Трудової Ради?

Якщо в компанії діє Трудова Рада (Betriebsrat), то вона повинна погодитися на будь-які правила щодо понаднормових, а також на їх виконання в окремих випадках. 

Як документувати понаднормову роботу?

Більшість підприємств Німеччини мають електронні системи обліку робочого часу. Якщо ні,  то вони повинні бути записані вручну і підписані роботодавцем. Це запорука для обох зацікавлених сторін, тому що без такого роду документації дуже легко може виникнути суперечка – хоча б щодо оплати понаднормових.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz jeszcze to!