Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

1. Коли можна розірвати шлюб?

На жаль, практично половина всіх шлюбів Німеччини розпадається, незважаючи на те, що  більшість з них могли тривати більше 10 років. Для  розлучення потрібно звернутися до Familiengericht, німецького сімейного суду. Умовою розлучення є насправді добре обдумане рішення. Шлюб має бути вже на стільки низькому рівні, що напевно не зійдеться вдруге. Одним з підтверджень у суді, має бути підтвердження що пара не проживає разом останній рік

2. Який суд відповідає за розлучення?

За розлучення у Німеччині відповідають місцеві суди. Однак це стосується лише пар, подружжя яких є громадянами Німеччини. Якщо один з них походить з іншої країни, за певних умов може застосовуватися законодавство інших країн. Якщо обидва подружжя проживають в одному судовому окрузі Німеччини, то займається ними місцевий сімейний суд. Інші випадки регулюються пунктом 122 сімейного законодавства про сім’ю.

3. Як подати заяву на розлучення?

Кожен з подружжя має право до послуг адвоката. Більше того, заяву на розлучення теж можна передати до суду через адвоката. Жоден суд не перевіряє, хто винен у розриві. Як вже було згадано, заяву про розлучення можна подати до суду лише через рік розлуки. Важливим моментом є запис о взаємній згоді на розлучення. Бо якщо цього не зробити, пізніше у когось з членів родини будуть проблеми з правом на дитину, з матеріальною допомогою на утримання та іншими компенсаціями.

4. Як проходить справа розлучення?

Незабаром після подання заяви про розлучення суд надсилає заявникові рахунок-фактуру. Тільки після оплати рахунку суд розпочне роботу. Підготовка до процесу розлучення може зайняти до декількох місяців. Потім суд встановлює дату судового розгляду, на якій повинні бути присутніми подружжя та адвокати. Після підтвердження того, що обидві сторони з’явилися в суді, суддя перевіряє особисті дані подружжя, чи минув зазначений рік розлуки і чи справді шлюб розпадається.

5. Чи можна заощадити на розлученні за добровільною згодою обох сторін подружжя?

Так, як мінімум тому що, в такому випадку немає необхідності в другому адвокаті. Також, якщо це розлучення за взаємною згодою, то подружжя має підписатися, що згодне на рівний поділ спільного майна, допомоги на

6. Чи обов’язково наймати адвоката?

У справі розлучення повинен бути як мінімум один адвокат. Звичайно, найчастіше тільки зі сторони заявника. У разі розлучення за взаємною згодою можна найняти спільного одного адвоката, другому з подружжя адвокат не потрібен. Звісно, пари з явними непорозуміннями мусять найняти кожен індивідуально адвоката. Люди з низькими заробітками та фінансовими проблемами, мають можливість відшкодування за розлучення.

7. Скільки коштує розлучення?

Розлучення передбачає різні збори. Слід сплатити не тільки судові витрати, а й напевно адвоката. Витрати розраховуються виходячи з вартості предмета спору. Чим більше сума нажитого в парі, тим вища цінна.  Суд визначає цінність спору у розмірі щонайменше 2 000 Євро. Адвокати стягують процедурні збори та за відвідування слухань. Крім того, передбачені фіксовані збори за пошту, телефон та ПДВ. Тому, приймаючи рішення про розлучення, слід розраховувати на вартість щонайменше чотиризначного числа.

8. Чи розлучення в Інтернеті дешевше?

Багато юристів пропонують свої послуги в Інтернеті. Однак повне  розлучення через Інтернет неможливо. Судовий процес відбувається у реальному суді.

9. Що таке Versorgungsausgleich?

Різниця у фінансовому моменті (Versorgungsanspruch), що виникла під час розводу.

10. У яких ситуаціях треба платити податок на дитину?

Зобов’язання підтримувати фінансове забезпечення виникають стосовно неповнолітніх дітей або молодих людей, які ще не самостійні фінансово. У випадку з дітьми, після розлучення один з колишніх її членів має сплачувати щомісяця податок на утримання дитини.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze