Новий рік принесе багато змін для споживачів, особливо це стосується супермаркетів і дискаунтерів. З одного боку, деякі продукти подорожчають, з іншого боку, буде більше знижок. Але це ще не все!
Нові правила застави за тару
З 1 січня 2022 року грошова застава на тару буде стягуватися на всі пластикові пляшки, а також банки з напоями, у тому числі й на вино і спиртні напої.
Виняток становлять пластикові пляшки для молока і молочних продуктів. Для цих упаковок обов’язковий депозит буде введений з 2024 року. Крім того, інші пляшки та банки з різним вмістом можна буде продавати до липня 2022 року без застави.
Більше знижок перед закриттям магазину
Незважаючи на те, що ціни на більшість продуктів останнім часом зростали, покупцям варто знати, що з нового року наприкінці робочого дня можна буде купити товари зі знижкою. У 2022 році для супермаркетів і дискаунтерів буде полегшено продаж швидкопсувних продуктів або продуктів, у яких закінчується термін придатності, за нижчою ціною. З травня 2022 року вводиться нове правило: на продукти, у яких незабаром закінчується термін придатності, достатньо нанести наклейку, наприклад, «на 30 відсотків дешевше». Це полегшить роботу продавців і дозволить покупцям придбати ще добрі товари за нижчою ціною.
У зв’язку з цією зміною клієнти можуть очікувати більше знижок, особливо за кілька годин до закриття магазину.
Заборона пластикових пакетів
З 1 січня 2022 року всім магазинам заборонено пропонувати покупцям пластикові пакети. Виняток становлять міцні целофанові пакети багаторазового використання та тонкі поліетиленові пакети у відділі фруктів та овочів. Вони, як і раніше будуть доступні для клієнтів.
Замість поліетиленових пакетів покупці повинні будуть використовувати паперові пакети чи торбинки з тканини, а целофанові пакети багаторазового використання можна знайти в овочевих відділах.
Нове маркування для йогуртів і сирів
У Німеччині починаючи із січня 2022 року великі продуктові магазини подаватимуть на упаковках молочних продуктів, таких, як сири або йогурти, інформацію про спосіб вирощування тварин. Раніше відповідне маркування вказувалося тільки на м’ясних продуктах. Rewe буде поступово вводити 4-рівневе маркування. Нове маркування також запровадить Penny, Edeka і Kaufland.
Зростання ціни на рибу
У 2022 році за рибу доведеться платити набагато більше, ніж сьогодні. Чому? Супермаркети та дискаунтери обмежать або зовсім припинять продаж дешевої риби.
Перш за все, розведення 1 типу має поступово зникати з прилавків магазинів. М’ясо з цим маркуванням походить від тварин, які утримуються в дуже обмежених місцях.
Крім того, Aldi Nord і Aldi Süd хочуть до 2030 року повністю заборонити продаж м’яса тварин, які містилися виключно в корівниках без можливості виходу на вулицю. Розпочнеться реструктуризація асортименту відповідно до дотримання належних умов утримання тварин