Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Minijob a Kurzarbeitergeld в Німеччині

Minijob – гранична зайнятість, також звана міні-роботою або роботою за 450 Євро на місяць. 

По суті, до працевлаштування на неповний робочий день  застосовуються ті ж права та обов’язки, що і до звичайної роботи на повний робочий день. Це стосується, наприклад, права на відпустку, виплати заробітної плати в разі хвороби або оплати праці у вихідні та святкові дні.

На відміну від штатних співробітників – за працевлаштуванням на неповний робочий день люди не вносять щомісяця страхові внески на випадок безробіття. Таким чином, вони не мають права на допомогу по безробіттю (нім. Arbeitslosengeld), коли втрачають роботу. Саме це є ключовим моментом. Бо тільки той, хто сплачує страхові внески на випадок безробіття, може подати заявку на допомогу Kurzarbeitergeld.

Minijob в якості додаткового заробітку

Ситуація виглядає дещо по-іншому, коли людина має постійну роботу і додатково працевлаштована по Minijob. Той хто мав додаткову роботу до подачі заявки на Kurzarbeitergeld, може продовжувати її виконувати. Дохід, отриманий при цьому, не буде враховуватися в Kurzarbeitergeld.

А ті хто працевлаштувались на неповний робочий день, після подачі заяви на Kurzarbeitergeld, отримають менше. Тому що з суми допомоги буде відніматися заробіток з роботи на неповний робочий день. Слід пам’ятати, що зараз, в час пандемії додаються спеціальні можливості у зв’язку з безробіттям. 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze