Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Порада: кожна людина, яка працевлаштовується на нову роботу, перед підписанням трудової угоди – обов’язково має її прочитати та усі не зрозуміли для себе пункти – вияснити у директора. Невияснені положення, можуть у майбутньому нашкодити. 

Основна інформація, тобто що повинен містити німецький трудовий договір

Це основа, тобто усе що було визначено на співбесіді з кандидатом – має бути прописано в трудовому договорі (нім. Arbeitsvertrag). Одним з найбільш важливих аспектів є зарплата. Працівник повинен знати, що його заробітна плата чітко прописана  в трудовому договорі, випливає з колективного трудового договору,  дорівнює встановленій Законом мінімальній ставці або перевищує її. Також важливо встановити умови понаднормових годин та чітко зазначити оплату за них.

Розірвання трудових відносин, перед їх початком

Як правило, трудовий договір може бути розірваний одразу після підписання контракту. Наприклад, коли кандидат знаходить більш вигідну пропозицію.

Роботодавці можуть виключити цю можливість за допомогою спеціального пункту у договорі. Однак це працює в обох напрямках. Це означає, що роботодавець також не може звільнити співробітника до того, як він приступить до роботи. Цей пункт часто включає в себе договірні штрафи за відмову від роботи. Таким чином, майбутній працівник ризикує штрафом у розмірі майбутньої зарплати.

Випробувальний термін

У трудовому договорі найчастіше згадується випробувальний термін – який триває максимум 6 місяців. Це дозволяє обом сторонам договору достроково припинити трудові відносини. Цікаво, що німецький Kündigungsschutz, тобто захист від звільнення діє тільки через півроку після початку роботи. Це означає, що до того часу трудові відносини можуть бути припинені без причини.

Порада: на що співробітник не повинен погоджуватися? На продовження випробувального терміну! Найкраще, щоб він одразу був якомога меншим.

Також слід відрізняти Probezeit, тобто випробувальний термін, від Probearbeitsverhältnis – трудових відносин на випробувальний термін! Probearbeitsverhältnis означає, що трудові відносини діють протягом певного періоду часу (6 місяців). Це зроблено для того, щоб перевірити, чи підходить людина на посаду і закінчується після закінчення встановленого одразу терміну.

Місце та час роботи

Положення, які без обмежень передбачають можливість постійного переміщення по всій країні або навіть Світу, є незаконними. Однак, якщо місце роботи не встановлено, роботодавець сам може визначити, де він знаходиться. Таким чином, для декількох установ працівник може бути відправлений на різні робочі місця.

Порада: якщо на співбесіді оговорюється віддалена робота, то відповідний запис необхідно внести до договору, для уникнення в майбутньому суперечливих ситуацій.

 Особливо важливо для тих, хто працює неповний робочий день: в трудовому договорі повинне бути запис про точний тижневий час роботи. Наприклад, якщо працівник може виконувати свої обов’язки тільки до полудня, це повинно бути зазначено в контракті. Звичайний запис „20 годин на тиждень” дозволить роботодавцю самостійно визначити, коли наймач буде виконувати свої обов’язки.

Термін розірвання трудового договору в Німеччині

Якщо строк розірвання договору не зазначений у трудовому договорі, діє встановлений Законом строк розірвання (нім. Kündigungsfrist). Зверніть увагу на положення, що зв’язують Kündigungsfrist з періодом приналежності від компанії! Чим довше термін роботи на підприємстві, тим довше термін розірвання договору!

Додаткові пільги

У деяких трудових договорах можна знайти пункт про виключення відповідальності (нім.Widerrufsklausel) або пункт про добровільність (нім. Freiwilligkeitsklausel). Обидва часто включають в себе додаткові переваги, такі як премії та бонуси. Таким чином, роботодавець гарантує, що, виплачуючи допомогу один раз, йому не потрібно робити це знову. Тому варто звернутися за юридичною допомогою в цьому питанні.

Той, хто сумнівається у відповідності трудового договору з німецьким законодавством, повинен звернутися за юридичною допомогою.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze