Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Цього року, безумовно, свята виглядають по-іншому. Пандемія та криза, викликані коронавірусом суттєво вплинули на кожного жителя Німеччини. Більшість людей, вже давно працює за скороченим робочим днем (з нім. Kurzarbeit). Компанії борються за виживання. Чи може це означати, що цього року не всі роботодавці виплатять новорічну премію?

Новорічна премія – це добровільний додаток до зарплати зі сторони роботодавця. Тим не менш, є правові підстави для претензій, на які можуть посилатися співробітники, якщо керівник не виплатить Weihnachtsgeld.

Трудова умова

Сто відсоткова вірогідність отримання новорічної премії, навіть під час кризи компанії  – запис про це у трудовій умові. Однак є багато нюансів. Наприклад, так званий Freiwilligkeitvorbehalt, тобто принцип добровільності, який вказує, що виплата новорічної премії в Німеччині є добровільною. Це також не виключає скорочення Weihnachtsgeldu або взагалі його дефолту.

Традиція

Якщо роботодавець протягом останніх трьох років виплачував новорічну премію, то скоріше за все співробітники, і цього року, можуть розраховувати на бонус.

Рівне трактування

Роботодавець зобов’язаний ставитися до всіх працівників однаково. Тому, якщо він виплачує Weihnachtsgeld одному співробітнику з певної групи, він повинен виплатити премію і решті співробітникам. Виняток може становити ситуація, коли премія, наприклад, пов’язана зі стажем роботи на підприємстві.

Скорочений робочий день

Фінансові бонуси, такі як новорічна виплата, не впливають на висоту Kurzarbeitergeld.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze