Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Працівник може цілком втратити право на отримання належної заробітної плати. Але що в такій ситуації робити, до кого звернутися і в якій послідовності діяти? Коли ми помічаємо, що в фірмі відбувається щось тривожне і роботодавець перестає платити заробітну плату, переконуючи, що має тимчасові фінансові проблеми і все з часом виплатить, потрібно вже в той же день реагувати і діяти згідно із трудовим законодавством.

Попередження

Якщо виявиться, що роботодавець виплатив нам лише частину зарплати або не виплатив взагалі, слід написати до роботодавця попередження. Такий лист повинен містити інформацію про розмір несплаченої суми і дату – коли роботодавець має нам виплатити гроші. Правильно буде вказати дату, наприклад, через тиждень після відправлення листа. Часто колективні трудові угоди (Tarifverträge) визначають терміни для таких листів; якщо ми не вишлемо попередження протягом певного терміну, може статися так, що належні нам гроші ми втратимо. Часто цей термін виносить 3 місяці. Хто не має цього запису у своєму договорі і не має зазначених конкретних пунктів пов’язаних з виплатою, має такий лист написати відразу. Найкраще відправити попередження поштою, рекомендованим листом, щоб мати докази, що роботодавець-цей лист отримав.

Судовий наказ про сплату

Коли фірма не реагує на попередження, адвокати рекомендують відправити платіжний ордер. Однак ми повинні бути впевнені, що зарплата, яка не була нам виплачена, то належні нам гроші, а не додаткові – за наднормові години або інші додатки до заробітної плати. Платіжний наказ це простий спосіб на повільних роботодавців, щоб чинити на них тиск. Заповніть формуляр до судового розгляду в галузі трудового права та подавайте до суду з питань праці. Тоді суд надсилає роботодавцю платіжне доручення, а роботодавець повинен протягом тижня відповісти на лист; або сплатити просрочену винагороду, або подати заперечення. Якщо роботодавець взагалі не відреагує на рішення суду, до справи включається судовий пристав.

Скарга у суді праці

Якщо платіжний наказ не принесе результату, потерпілий повинен звернутися до адвоката, який займається трудовим правом, і який внесе скаргу до суду праці. Також тут діють конкретні терміни. Не повинні ви чекати більше трьох місяців для подання скарги.

Залишитись вдома

Коли жодне з вищезазначених рішень не допоможе і роботодавець надаль не заплатить, працівник може залишитися вдома без втрати належної йому заробітної плати за час, проведений вдома. Фірма повинна виплатити йому заробітну плату так, немовби він в той час працював. Цей закон назвається „право затримання” (Zurückbehaltungsrecht). Якщо працівник приймає рішення скористатисьтаким правом, тобто залишиться вдома, повинен проконсультуватися з адвокатом, оскільки в цьому питанні потрібно звернути увагу на декілька істотних речей. Щоб залишитися вдома і при цьому не втратити права на заробітну плату, працівник може собі дозволитина на це , якщо має прострочені (невиплачені ) дві місячні виплати. Працівник повинен письмово повідомити про свою відсутність завчасно із зазначенням терміну своєї відсутності. Наприклад, можна на початку місяця написати короткий лист: „Якщо роботодавець до кінця даного місяця не сплатить заборгованість по заробітній платі на мій рахунок, то з першим днем наступного місяця я не з’явлюся на роботі, використавши “право затримання”. Якщо працівник залишиться вдома, то може в той період скласти заяву про надання допомоги для безробітних(Arbeitslosengeld), незважаючи на те, що в цей час залишається у трудових відносинах. Якщо ж йому призначать грошову допомогу по безробіттю, а тим часом роботодавець виплатить заборговану заробітну плату, вам потрібно буде повернути грошову допомогу.

Негайне звільнення з роботи (fristlose Kündigung)

Кожний, хто протягом двох місяців не отримує зарплату, може, і сам негайно відмовитися від роботи. Рекомендується, однак, перед прийняттям такого рішення мати вже підготовлене працевлаштування в іншій фірмі. Щоб у цьому питанні не зробити помилку і не залишитися без засобів до існування, слід зв’язатися з адвокатом чи з Управлінням праці (Arbeitsagentur). Неплатоспроможні роботодавці, дуже часто просять працівників про терпіння, переконуючи, що гроші потраплять до рук працівника. Пояснюють, що тільки тимчасово не мають фінансів, щоб виплатити зарплату, що виплалять частину, а решту в пізнішому часі, коли вже будуть розпоряджатися коштами. Однак, ви не повинні приймати такої пропозиції. Правдоподібно, що така компанія із-за фінансових проблем буде ліквідована і взагалі не буде вже платоспроможна, а отже ви не матимете можливості повернення прострочених виплат. Хто прийме умови, запропоновані роботодавцем, може дуже багато втратити, якщо роботодавець його в той час звільнить, або якщо фірма оголосить неплатоспроможність. Неохідно звернути увагу на питання грошової допомоги для безробітних або належних від підприємства грошей з приводу неплатоспроможності (Insolvenzgeld), тому що вони нараховуються на підставі сум, виплачених останнім часом, а не тих, які повинні були бути виплачені.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze