Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

За останніми даними у країні значно збільшилась кількість жінок, що народжують дітей у 40-річному віці та більше. У порівнянні до 1990 року це число маже в чотири рази більше! Незалежно від того, в якому віці жінка завагітніла, вона – як професійно активна, потрапляє  під особливий захист від працедавця, а саме мова йде про декрет. Закон про захист материнства був переглянутий у 2017 році, а потім розширений у 2018. Значна частина діючих раніше правил щодо захисту материнства датувалася 1952 роком. Нове законодавство в першу чергу орієнтувалося на прийняття закону Про захист материнства тих вагітних, які перебувають у процесі навчання (студенток).

Хто підпадає під дію закону Про захист материнства в Німеччині?

Незалежно від типу трудової умови, кожна працевлаштована жінка має право на захист та пільги зі сторони керівництва. Тому не має значення, чи працює конкретна працівниця на випробувальному терміні або на визначений термін, або це взагалі її додаткова робота. Закон також поширюється на студенток під час трудової практики. З 2017 року законом передбачені оплачувані 6 тижнів до пологів та 8 тижнів після для кожної вагітної працевлаштованої жінки. Поширюється це також на студенток-практиканток. Жодної ролі при цьому не відіграє громадянство та сімейний стан.

Що у випадку звільнення?

Жоден працедавець немає права звільнити жінку за її вагітність. Це навіть звучить абсурдно.

Трудовий договір може бути розірваний  в наступних випадках:

Особливою увагою наділяють жінки які пережили викидень під час вагітності, або якщо на світ з’явилася дитина з інвалідністю. А коли і як слід проінформувати роботодавця про вагітність? Майбутні матері повинні повідомити роботодавцю очікувану дату пологів, як тільки вони дізнаються про вагітність. За спеціальним запитом до медичних служб, роботодавці (за свої кошти) отримують довідку від лікаря співробітниці. Положення майбутньої матері неприпустимо обговорювати з третіми особами – без дозволу самої вагітної.

Коли застосовуються загальні заборони на виконання роботи вагітної?

Крім індивідуальних заборон на надання праці, що видаються лікарем вагітної, застосовуються і загальні заборони на виконання робіт, передбачені законом Про захист материнства. Відповідно до них, в першу чергу, вагітні не можуть виконувати:

З 1 Січня 2018 року уряд Німеччини заборонив вагітним працювати на конвеєрній стрічці. Також, вагітні та жінки що вже годують не можуть працювати понаднормово, у вихідні та святкові дні.

Як довго триває опіка над вагітною у Німеччині?

За 6 тижнів до пологів Законом явно передбачений оплачуваний декрет для вагітної. Однак, жінка за власним бажанням все одно має право до роботи. Але тільки за згодою лікаря! Після народження кожна жінка має 8 тижнів вільного часу. Жодна примха вийти до роботи, одразу після пологів, навіть не розглядається. Тут вже діє абсолютна заборона на виконання робот  і від неї не можна відмовитися, навіть за бажанням матері.

Вагітність проти права на відпустку у Німеччині

Що цікаво, вільний час використаний працівницею до пологів та після, жодним чином не впливає на розмір та призначення відпустки. Жінка спокійно може використати свою відпустку після визначених 8-ми тижнів декрету, або пізніше у тому самому році. В залежності від пунктів прописаних в трудовій умові, часами є можливість збереження відпустки до наступного року.

Як щодо захисту заробітної плати за роботу?

Захист зарплати жінки під час вагітності та пологів виглядає наступним чином:

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze