Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Закінчились трудові відносини між працедавцем та працівником, але залишились дні відпустки. З розрахунком кількості днів та суми компенсації за невикористані дні відпустки зіштовхується кожен, хто хоча-б раз змінював місце роботи. Тож давайте з’ясуємо, які існують тонкощі обчислення компенсації.

Чи роботодавець повинен погодитись на відпустку?

Так, звичайно, роботодавець повинен надати відпустку. А якщо працівник не встигає взяти відпустку, що залишилася, наприклад, при негайному припиненні трудових відносин – можна отримати компенсацію за невикористані дні відпустки.

Чи працівник може попросити про оплату відпустки?

Є лише один виняток, що називається Urlaubsabgeltung. Виникає, коли людина не встигає взяти відпустку, що залишається на поточний рік – можна попросити про виплату за кожен не використаний день відпустки. Але у більшості випадків працедавець намагається відправити працівника у відпустку.

Той, хто свідомо не прагне використати свої дні відпустки, мусить звернутись за Urlaubsentgelt, тобто відпускну зарплату.

Варто пам’ятати! Не плутайте Urlaubsentgelt та Urlaubsgeld. Друге – це добровільна виплата роботодавцю.

Як розрахувати Urlaubsentgelt?

Основою для розрахунку Urlaubsentgelt є середня валова зарплата за останні 13 тижнів.

Формула: Валова зарплата за останні 13 тижнів x кількість днів відпустки / кількість робочих днів за останні 13 тижнів = сума Urlaubsentgelt

Приклад: працівник заробляє 2 тис. Євро на місяць, працюючи 5 днів на тиждень та залишилось у нього 8 днів відпустки. У цьому випадку 13 тижнів еквівалентні 65 робочим дням. Таким чином, Urlaubsentgelt становить: 6 тис. Євро х 8 / 65 = 738,46 Євро.

Зверніть увагу, що ця формула не дає остаточного результату, а розраховує тільки приблизне значення.

Як розрахувати кількість днів відпустки?

Залежно від дати розірвання договору може діяти різна кількість вихідних днів. Припинення трудових відносин у перші 6 місяців календарного року означає, що працівникові надається лише 1/12 річної відпустки за кожен пропрацьований місяць.

Приклад: Працівник мав 30 календарних днів на відпусту. 31 Березня він подав заяву про розірвання трудових відносин. Згідно формулі, він пропрацював 3 повних місяці, таким чином, має 7,5 днів відпустки.

Інакше виглядає ситуація при звільненні у період липня-грудня. У цьому випадку, працівник має право на повну мінімальну відпустку. Для п’ятиденного робочого тижня вона становить 20 днів. Якщо в трудовому договорі міститься більше відпускних днів, по суті, колишній працівник має на них право. Однак, юридично це залежить від прихильності роботодавця.

Момент, з другою половиною року, діє лише у випадку, якщо людина  пропрацювала від початку року.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze