Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Що таке сезонна допомога за скорочений робочий день? У періоди поганої погоди неминуча менша кількість роботи або її відсутність, а також сезонні простої. Щоб роботодавцям не доводилося звільняти своїх працівників у цей час і щоб вони могли продовжувати працювати на підприємстві, у Німеччині виплачується так звана сезонна допомога за неповний робочий день – Saison-Kurzarbeitergeld (Saison-Kurzarbeitergeld).

Сезонна допомога за неповний робочий день була створена, як спеціальна норма виплати допомоги за скорочений робочий час (нім. Kurzarbeitergeld) і замінила зимову систему фінансування будівельної галузі в період поганих погодних умов (нім. Winterbauförderung) у 2006/2007 роках.

Коли починається сезон поганої погоди, або Schlechtwetterzeit?

З 2016 року обов’язок повідомляти про простій на підприємстві взагалі було скасовано. Якщо раніше це стосувалося лише компаній, які подавали заявку на Saison-KUG у разі простою через погодні умови, то тепер це стосується і тих випадків, коли простій має інші причини – наприклад, відсутність замовлень або інші економічні фактори. Відповідно до Соціального кодексу (нім. Sozialgesetzbuch), період поганих погодних умов починається 1 грудня і закінчується 31 березня. Він однаково поширюється на всі компанії будівельної галузі, тобто на основну будівельну галузь (нім. Bauhauptgewerbe), компанії, що займаються покрівельними роботами, садівництвом, ландшафтним дизайном та будівництвом спортивних майданчиків, а з 2021 року – також і будівельними риштуваннями. Спочатку період несприятливих погодних умов для монтажу риштування розпочався ще 1 листопада.

Вимоги до сезонної компенсації за неповний робочий день

У період поганих погодних умов працівники мають право на сезонну компенсацію за умови дотримання наступних вимог:

 

На які виплати можна розраховувати під час негоди?

Виплати Центру зайнятості включають додаткову зимову допомогу (нім. Mehraufwand Wintergeld), доплату до зимової допомоги (нім. Zuschuss-Wintergeld), сезонну допомогу на неповний робочий день (нім. Saison-Kurzarbeitergeld) та відшкодування внесків на соціальне страхування. Працівники отримують призначені їм виплати від свого роботодавця. Роботодавці зобов’язані протягом трьох місяців подати заяву на отримання допомоги до центру зайнятості. Там же можна отримати відповідні бланки. Який саме центр зайнятості є компетентним, залежить від місцезнаходження компанії.

Розмір компенсації за сезонний скорочений робочий день

Сезонна допомога за скорочений робочий день зазвичай становить 67% втраченої заробітної плати нетто для працівників, які мають принаймні одну дитину, і 60% для решти працівників. Вона буде виплачуватися з першої години простою, якщо тільки робітник не накопичив надурочні години, у такому випадку він повинен використати їх в першу чергу.

З грудня 2021 року це положення також поширюється на риштовальників, які раніше отримували оплату лише з 151-ї години простою. Якщо використання понаднормових годин дозволяє уникнути зупинки роботи, працівники мають право на доплату до зимової допомоги (нім. Zuschuss-Wintergeld) у розмірі 2,50 євро за кожну втрачену годину роботи. З 15 грудня до кінця лютого буде виплачуватися додаткова зимова допомога (нім. Mehraufwand-Wintergeld) у розмірі 1 євро за кожну відпрацьовану годину, на яку працівник не має права. Додаткова зимова допомога виплачується в грудні за максимум 90 робочих годин, а в січні та лютому – за максимум 180 робочих годин.

Чи звільняється сезонна допомога за скорочений робочий день від оподаткування та соціального страхування?

Вищезазначені виплати звільняються від сплати податків та внесків на соціальне страхування, а отже, виплачуються в нетто. Роботодавцям будуть відшкодовані в повному обсязі всі сплачені ними внески на соціальне страхування лише за осіб, які отримують сезонну допомогу на умовах неповного робочого дня. Це означає, що сезонна робота на умовах неповного робочого часу є майже нейтральною з точки зору витрат.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze