Reklama
X
Reklama

Ile będzie kosztować piwo na Oktoberfeście?

Oktoberfest to największe na świecie święto piwa. Odbywa się co roku na przełomie września i października w Monachium. Ile w tym roku przyjdzie nam zapłacić za kufel piwa?

W tym roku słynny Oktoberfest zacznie się 21 września, a cena jednego kufla złotego trunku sięgnie niemal 12 euro. W poprzednich latach próbowano obniżyć lub zamrozić ceny, jednak bezskutecznie. Przedstawiciele monachijskiego ratusza szacują, że za litr przyjdzie nam zapłacić średnio 11,54 euro. Maksymalna cena nie powinna przekroczyć 11,80 euro, zaś minimalna 10,80 euro. Tym samym ceny wzrosną o ok. 3,1% w porównaniu do poprzedniego roku.

Podwyżki spowodowane są renomą produktów oraz wysoką jakością. Ceny trunku ustalają tym samym rolnicy i producenci piwa. Po stronie miasta Monachium leży sprawdzenie oraz akceptacja cen zaproponowanych przez piwowarów.

Co ciekawe, wzrosną również ceny napojów bezalkoholowych. Woda mineralna będzie kosztowała 8,87 euro, Lemoniada – 9,56 euro a Spezi (napój na bazie coca-coli i lemoniady) – 10,01 euro. Mimo cen do Monachium przybędą tłumy miłośników piwa. Koniec końców warto odwiedzić festyn i poczuć atmosferę tego jedynego w swoim rodzaju święta piwa!

 

Źródło: Spiegel