Wiedeń:
W Wiedniu kawiarnie nie są tylko miejscami spotkań – urosły one wręcz do rangi instytucji. W opinii UNESCO czytanie gazety przy mocnym espressie oraz ciastku jest częścią kultury wiedeńskiej. Skosztować można także tortu Sachera. Nie musimy się jednak martwić o kalorie, pozbędziemy się ich zwiedzając miasto. Przeplatające się style architektoniczne – tradycyjny, secesyjny oraz nowoczesny znajdują tu swoje odzwierciedlenie w takich budowlach jak np. wiedeński Hofburg (Wiener Hofburg), Opera Narodowa (Staatsoper), Muzeum Historii Sztuki (Kunsthistorisches Museum) oraz Kościół przy Steinhof (Kirche am Steinhof).
Salzburg
Oprócz Salzburskiego Festiwalu Teatralnego (Salzburger Festspiele), miasto położne przy granicy z Niemcami, ma również wiele innych atrakcji do zaoferowania. Na starówce znajdziemy jedne z najlepiej zachowanych barokowych budowli położonych na północ od Alp które zostały uwzględnione na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Prócz pięknego położenia oraz otaczających miasto pięknych krajobrazów to mieszanka kiczu oraz klasy charakteryzuje tutejsze życie kulturowe. Skorzystajmy z możliwości wypicia filiżanki herbaty przy akompaniamencie Mozarta, pójdźmy jego śladami i zajrzyjmy do pałacu Mirabell. Salzburg roztacza przed nami szeroką gamę możliwości, począwszy od zakupów na słynnej Getreidegasse aż po przejażdżkę bryczką po wybrukowanych uliczkach – w tym mieście słowo ‘nuda’ to słowo obce. Miastko nie tętni życiem tylko za dnia, również życie nocne jest tu bardzo intensywne. Komu więc mało było wrażeń za dnia ma okazje nadrobić to nocą.
Graz
Drugie pod względem wielkości miasto Austrii tętni życiem m.in. ze względu na dużą liczbę uniwersytetów. W samym mieście barokowe pałace kontrastują z XVI-wiecznymi dziedzińcami oraz prowokacyjną architekturą nowoczesnych budynków. Starówka wraz z podwójnie kręconymi schodami prowadzącymi do zamku oraz wieży zegarowej, wręcz tryska wykwintną architekturą. Na zamek można się dostać również za pomocą kolejki linowej, wjeżdżając po stromej skale na górę. Przez miasto przepływa rzeka Mur na której pływa sztuczna wyspa. Dodatkowo po okolicach rozsiane są gorące źródła z których również warto skorzystać.
Innsbruck
Innsbruck -jedno z najbardziej idyllicznych miast Europy, leżące w samym sercu Alp, w swojej historii było bardzo popularne wśród ludzi bogatych oraz szlachetnie urodzonych. Do końca XV – wieku rezydował tu Maksymilian I Habsburg, król Niemiec oraz cesarz rzymski. Warto zapoznać się z historią stolicy Tyrolu odwiedzając zamek Ambras wzniesiony przez arcyksięcia Ferdynanda II w X wieku. Warto również zajrzeć do Muzeum Sztuki Ludowej, do XV-wiecznego cesarskiego pałacu oraz do gotyckiej budowli z złotym dachem (Goldenes Dachl).
Zell am See
Malownicze miasto Zell am See posiada prawie 130 km stoków narciarskich. Począwszy od amatorów aż po zaawansowanych narciarzy – każdy może poszusować na tych świetnie przygotowanych nartostradach. Nie można zapomnieć również o ponad 200-kilometrowych trasach narciarskich, które gwarantują wspaniały widok na okoliczną panoramę. Ci którzy zdecydują się na urlop w tej okolicy powinni odwiedzić także Kaprun – miasto znane z ośrodków narciarskich położonych na lodowcu.
St. Anton am Arlberg
St. Anton jest jednym z najchętniej odwiedzanych zimowych ośrodków austriackiego Tirolu. Prócz prężnie działającej sceny Après-Ski, miasto oferuje jedne z najlepszych stoków w zachodniej Austrii. Część z nich stanowią zjazdy po stromych ścianach szczytów Valluga, Kapall oraz Schindler które osiągają długość nawet 1,5km. Doświadczeni narciarze mogą spróbować swoich sił także na Schindlerkar oraz Mattun.
Lech am Arlberg
Zagadkowy Lech to jedna z najbogatszych miejscowości wypoczynkowych w Austrii. Obok drogich i pełnych przepychu hoteli znajdują się tu także noclegi i stoki na każdą kieszeń. Pomimo tego iż ta zimowa kraina cudów jest chętnie odwiedzana przez turystów już od 1920 roku wioska zachowała swój pierwotny charakter i urok. Uciążliwa podróż, często także podczas uciążliwej pogody dodaje temu miejscu magii oraz wdzięku.