Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Zmorą kierowców jest…

Czego nie cierpią kierowcy w Austrii? Jazdy na lewym pasie i piratów drogowych, choć co czwarty ankietowany przyznaje, że sam ma ciężką nogę.

Kierowcy jeżdżący na lewym pasie, piraci drogowi i ci, którzy nie honorują zasady suwaka – oto koszmar austriackich kierowców. Wyniki pochodzą z ankiety przeprowadzonej pośród 2 000 zmotoryzowanych. Co ciekawe – całkiem wysoko w rankingu zachowania niepożądanego na drodze znajdziemy również takie, które spowalnia samych ankietowanych. Jednak jak na mieszkańca Austrii przystało – nie będzie używał klaksonu i rzucał przekleństwami przez otwartą szybę, a raczej stłumi swoje zdenerwowanie w sobie.

Blisko dwie trzecie austriackich kierowców twierdzi, że denerwują ich przepychanki, nieużywanie kierunkowskazów oraz jazda na pasie awaryjnym. Nieco spokojniej wygląda reakcja na zapominanie o świetle przeciwmgłowym – tylko jedna trzecia ankietowanych sądzi, że im to przeszkadza lub że jest to bardzo niebezpieczne.

Co jeszcze austriaccy kierowcy uważają za zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego? Choć duża prędkość i brak koncentracji podczas prowadzenia samochodu (często przez używanie telefonu komórkowego) uchodzą za najczęstsze przyczyny wypadków, ankietowani wskazali na coś innego. Ich zdaniem najniebezpieczniejszymi wykroczeniami są zapominanie o włączaniu świateł o zmroku oraz ignorowanie zasady prawej ręki. Dopiero później kierowcy zaznaczyli rozmowy telefoniczne i szybką jazdę. Całkiem możliwe, że ma to coś wspólnego z faktem, że 27 procent ankietowanych przyznało, że sami chętnie szybko jeżdżą. Z badań wynika, że najcięższe nogi mają mieszkańcy Tyrolu oraz Dolnej Austrii. 

Podobnie sprawa wygląda z wpychaniem się – tylko dwóch na trzech kierowców uważa to za niebezpieczne.

Ogólnie rzecz biorąc, austriaccy kierowcy jeżdżą dość ryzykownie. 25 procent z nich przyznaje, ze czyta wiadomości podczas prowadzenia samochodu (SMS-y, e-maile). Co piąty kierowca odbiera telefon podczas jazdy, a 11 procent szuka adresu lub numeru telefonu w Internecie. Okazuje się, że panowie i panie nie różnią się pod tym względem.

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!