Argowia/Aargau
Kanton ogłosił 4 stopień zagrożenia pożarowego w lasach. W związku z tym w lesie oraz w odległości do 50 metrów od skraju lasu obowiązuje zakaz rozpalania ognisk. Paleniska przy chatach leśnych, w miejscach piknikowych i na obrzeżach lasu podlegają temu rozporządzeniu. Korzystanie z grilli gazowych i elektrycznych jest dozwolone przy zachowaniu szczególnej ostrożności. W kantonie wprowadzono bezwzględny zakaz odpalania fajerwerków na zbliżające się obchody, czyli 31 lipca 2022 r. i 1 sierpnia 2022 r.
Appenzell Ausserrhoden
W regionie obowiązuje 3 stopień zagrożenia pożarowego. Kanton wydał jedynie ostrzeżenie. Ogniska w lasach i na obrzeżach lasu dozwolone przy zachowaniu szczególnej ostrożności, a jeśli to możliwe najlepiej z nich zrezygnować. Fajerwerki na ten moment są dozwolone.
Bazylea-Okręg
Obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Władze zabroniły rozpalania ogniska w lasach i ich obrzeżach. Zakazano także rozpalania grillów każdego rodzaju, a także wyrzucania odpalonych papierosów, innych wyrobów tytoniowych lub zapałek. Fajerwerki na ten moment są dozwolone.
Bazylea-Miasto
Kanton ogłosił 4 stopień zagrożenia pożarowego. Zabronione jest rozpalanie ogniska w lasach i na ich obrzeżach. Zakaz dotyczy również rozpalania grilla (bez względu na jego rodzaj). Przy wietrznej pogodzie nie można rozpalać ogniska nawet na otwartym terenie. Zabronione jest także wyrzucanie odpalonych papierosów, innych wyrobów tytoniowych lub zapałek. Fajerwerki na ten moment są dozwolone.
Berno
Tutaj również obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego. Zabronione jest rozpalanie ogniska w lasach i na ich obrzeżach. Ryzyko pożarów lasów jest oceniane jako “duże”. Poza strefą, w której obowiązuje zakaz, ognisko należy rozpalać tylko w do tego przeznaczonych miejscach. Władze zalecają szczególną ostrożność przy wietrznej pogodzie.
Fryburg
W regionie obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego. W całym kantonie obowiązuje zakaz rozpalania ognisk i odpalania fajerwerków. W związku z obchodami narodowymi gminy mogą ustanowić jednak wyjątki. Grillowanie w ogrodzie lub na tarasie jest dozwolone, pod warunkiem zachowania środków bezpieczeństwa.
Genewa
W Genewie również obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego. W plenerze oznacza to całkowity zakaz rozpalania ognisk. Fajerwerki są zabronione.
Glarus
W związku z ogłoszonym 4 stopniem zagrożenia pożarowego zabronione jest rozpalanie ogniska w lasach i na ich obrzeżach. Rozpalanie ognisk w plenerze jest możliwe, pod warunkiem zachowania ostrożności. Fajerwerki są zabronione.
Gryzonia
Obowiązuje 3 i 4 stopień zagrożenia pożarowego. W większości gmin obowiązuje całkowity zakaz rozpalania ognisk i fajerwerków. Wyjątki stanowią Oberengadin oraz Samnaun, Scuol-Valsot, Val Müstair i Zernez. Tutaj pokaz sztucznych ogni ma się odbyć.
Jura
W kantonie obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego, a tym samym zakaz rozpalania ognisk i odpalania fajerwerków. Rozpalanie ognisk w plenerze jest możliwe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności. Odpalanie fajerwerków i materiałów pirotechnicznych jest generalnie zabronione w całym kantonie. 1 sierpnia gminy mogą jednak zezwolić na odpalanie fajerwerków w zabezpieczonych strefach na własną odpowiedzialność.
Lucerna
W Lucernie obowiązuje 3 stopień zagrożenia pożarowego. Rozpalanie ognisk dozwolone jest tylko w na to przygotowanych miejscach, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności. Fajerwerki na ten moment pozostają dozwolone.
Neuchâtel
W związku z 4 stopniem zagrożenia pożarowego w całym kantonie obowiązuje zakaz rozpalania ognisk. Zabronione są też fajerwerki.
Nidwalden
Kanton wydał jedynie ostrzeżenie (mimo 3 stopnia zagrożenia pożarowego). Ognisko można rozpalić w na to przygotowanych miejscach. Przy opuszczaniu takiego miejsca należy dokładnie zgasić ognisko. Zabronione jest wyrzucanie zapałek i papierosów. W lesie obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków i materiałów pirotechnicznych. Przy wietrznej pogodzie w otwartej przestrzeni należy również z tych czynności zrezygnować.
Obwalden
Kanton wydał jedynie ostrzeżenie (obowiązuje 3 stopień zagrożenia pożarowego). Ognisko rozpalać jedynie w na to przygotowanych miejscach. Przy opuszczaniu takich miejsc należy dokładnie zgasić ognisko. Obowiązuje również zakaz wyrzucania zapałek i papierosów. W lesie oraz przy silnym wietrze obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków i materiałów pirotechnicznych.
Szafuza
Obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Zabronione jest rozpalanie ogniska w lasach i na obrzeżach lasu. Obowiązuje absolutny zakaz wyrzucania płonących lub tlących się przedmiotów. Rozpalanie ogniska w strefach zamieszkania jest niedozwolone. Fajerwerki są zabronione.
Schwyz
Obowiązuje 3 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Ogniska można rozpalać jedynie w wyznaczonych do tego miejscach. Fajerwerki pozostają na ten moment dozwolone. Należy jednak unikać odpalania fajerwerków w lesie oraz przy wietrznej pogodzie.
Solura
Wprowadzony został 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Zabronione jest rozpalanie ogniska w lasach, na obrzeżach lasu, przy stawach i jeziorach. W całym kantonie obowiązuje zakaz rozpalania fajerwerków.
St. Gallen
Obowiązuje 3 i 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Od środy odpalanie fajerwerków i materiałów pirotechnicznych w lasach i okolicy jest zabronione. Absolutnie zakazane jest także rozpalanie ognisk oraz wyrzucanie płonących lub tlących się przedmiotów.
Tessyn
Obowiązuje 3 i 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. W całym kantonie zakazane jest rozpalanie ognisk i puszczanie fajerwerków.
Turgowia
Wprowadzony został 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Obowiązuje tymczasowy zakaz rozpalania ognisk oraz wyrzucania zapałek, wyrobów tytoniowych w lesie i okolicy. W całym kantonie pokazy fajerwerków są zakazane.
Uri
Obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Zabronione jest rozpalanie ogniska i odpalanie fajerwerków w lasach i na obrzeżach lasu. Surowo karane będzie wyrzucanie zapałek i wyrobów tytoniowych, jak i loty balonem.. W całym kantonie obowiązuje zakaz rozpalania fajerwerków.
Vaud
Wprowadzony 4 zagrożenia pożarowego lasu. W całym kantonie obowiązuje zakaz rozpalania ognisk i puszczania fajerwerków.
Valais/ Wallis
Wprowadzony został 4 i 5 stopień zagrożenia pożarowego lasu. W związku z tym w całym kantonie obowiązuje ogólny zakaz rozpalania ognisk i fajerwerków.
Zug
Obowiązuje 3 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Zabronione jest rozpalanie ognisk w lasach i na ich obrzeżach. Fajerwerki pozostają na ten moment dozwolone, poza terenami leśnymi i przy silnym wietrze.
Zurych
Obowiązuje 4 stopień zagrożenia pożarowego lasu. Zabronione jest rozpalanie ognisk i puszczanie fajerwerków. Zabrania się wyrzucania płonących lub żarzących się materiałów (papierosy, zapałki, itp.). Niektóre gminy całkowicie zabraniają używania fajerwerków. Do nich wlicza się Uster, Dietikon i Bülach.