Znaczenie „Talahon”
Ukształtowane przez świat memów z treścią wizualną, wiele słów młodzieżowych ma przede wszystkim satyryczne lub humorystyczne i zaostrzone tło. Podobnie jest z określeniem „Talahon” (liczba mnoga „Talahons”). Określenie to opisuje stereotyp grupy nastolatków, głównie mężczyzn, którzy przebywają w określonych miejscach publicznych. Są oni w wieku około 15–25 lat i często wywodzą się ze środowisk migracyjnych.
Zastosowanie tego słowa
Terminu „Talahons” jest również używany przez samych młodych ludzi, zwłaszcza w kontekście satyrycznym. Na przykład, według TikTokera Izakaffo mówi się między innymi o własnym narodzie z fikcyjnego kraju „Talahonia”, który ma nawet własny hymn. Ten „hymn” Talahonów jest prawdopodobnie również źródłem szybkiego wzrostu popularności tego terminu, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby wyszukiwań w Google Trends.
@xiro_xiro_ #fyp #fypシ #viral #ta3laon #talahon ♬ Ta3al Lahon – Hassan
Pochodzenie samego terminu jest niejasne. Można jednak przypuszczać, że wywodzi się ono z języka arabskiego, gdzie „taeal huna” tłumaczy się jako „chodź tutaj”. Jest to jednocześnie jednym z najczęściej używanych wyrażeń przez samych młodych ludzi. Typowy zestaw startowy Talahonów według społeczności składa się z czapki Gucci, torby, naszyjnika i okularów przeciwsłonecznych noszonych na szyi.
„Talahon” jako młodzieżowe słowo roku 2024
Obecnie trwają dyskusje nad nominacją do tytułu Młodzieżowego Słowa Roku 2024. Tutaj słowo już znalazło się w pierwszej trójce selekcji. Ma nawet dobre perspektywy na tytuł, który zostanie ogłoszony 19 października 2024 roku. Opinie różnią się przede wszystkim co do tego, czy termin ten jest w ogóle odpowiedni jako słowo młodzieżowe, ponieważ w rzeczywistości powiela problematyczne tematy. Główną kwestią sporną pozostaje to, czy termin „Talahon” odzwierciedla, czy dyskryminuje określoną grupę osób.
@germandrone_ Wo gibt es noch Talahons?🤔#talahon #talahons #talahoneigenschaften #talahonorte #wasisteintalahon #leipzig #erfurt #oldenburg #mannheim #nürnberg ♬ 十宗罪(治愈系) – 气质隆Sir
Źródło: stuttgarter-nachrichten