Pracodawcy szukają tutaj

20 najbardziej poszukiwanych zawodów w Niemczech

aktualności, aktualności Niemcy, Niemcy, zawody, poszukiwane zawody, poszukiwane zawody w niemczech, praca w niemczech, jakich zawodów szukają w niemczech
Zdjęcie: freepik
Jedna wiadomość o redukcji zatrudnienia w Niemczech podąża za kolejną. 35 000 w VW do 2030 r., 30 000 w Deutsche Bahn, by wymienić tylko dwie. Nasuwa się więc pytanie: która praca w Niemczech jest bezpieczna?

Praca w Niemczech – ci pracownicy mogą spać spokojnie

Portal pracy „Indeed” przeanalizował ogłoszenia o pracę w Niemczech w latach 2021-2024. Wynikiem ich badania jest 20 najbardziej poszukiwanych zawodów w Niemczech. Innymi słowy, ludzie nie są zwalniani, a firmy ciągle szukają pracowników.

Najbardziej poszukiwanym zawodem jest konsultant ds. energii. Liczba wakatów wzrosła ośmiokrotnie od 2021 roku. Doradzają oni konsumentom i firmom, w jaki sposób mogą oszczędzać energię, na przykład poprzez izolację, lepsze okna lub systemy solarne. 

W sektorze zrównoważonego rozwoju firmy na potęgę szukają pracowników

Ogólnie rzecz biorąc, sektor zrównoważonego rozwoju kwitnie. Firmy chcą oszczędzać pieniądze dzięki wydajności, a do tego są potrzebni specjaliści. Menedżerowie ds. zrównoważonego rozwoju (5. miejsce) zwracają uwagę właśnie na wydajność w przedsiębiorstwach w celu redukcji zasobów. Podobnie jest z inżynierami środowiska (12. miejsce), którzy optymalizują wykorzystanie zasobów i planują na przykład systemy solarne. Z kolei specjaliści ds. geoinformatyki (4. miejsce) zajmują się planowaniem lokalizacji elektrowni słonecznych i turbin wiatrowych. 

Temat energii odgrywa również ważną rolę dla planistów elektrycznych (7. miejsce). Planują oni, jak najlepiej zaopatrywać domy lub biura w energię elektryczną. Pracownik ds. frachtu morskiego (2 miejsce) powinien być zorganizowany – odpowiada za logistykę na pełnym morzu. 

Inspektor jakości (8. miejsce) zwraca uwagę na jakość produktów w produkcji, jak sama nazwa wskazuje. Podobnie zresztą jak inżynier automatyk (17. miejsce), który sprawdza maszyny i procesy. Specjalista ds. płac (14. miejsce) zarządza wynagrodzeniami pracowników w firmie. Menedżer ds. sprzedaży wewnętrznej pomaga sprzedawcom w firmie optymalizować strategię sprzedaży.

To są najbardziej poszukiwane zawody w Niemczech:

  1. Konsultant ds. energii,
  2. pracownik ds. frachtu morskiego,
  3. pracownik ds. ran,
  4. specjalista ds. geoinformatyki,
  5. menedżer ds. zrównoważonego rozwoju,
  6. brygadzista przemysłowy,
  7. planista elektryczny,
  8. inspektor jakości,
  9. ekspert ds. pojazdów mechanicznych,
  10. elektryk,
  11. inżynier sprzedaży,
  12. inżynier środowiska,
  13. menedżer hotelu,
  14. specjalista ds. płac,
  15. menedżer sprzedaży wewnętrznej,
  16. pedagog,
  17. inżynier automatyk,
  18. inżynier energetyki,
  19. technik serwisu,
  20. projektant instalacji elektrycznych.

W badaniu wzięto pod uwagę tylko stanowiska ze średnim wynagrodzeniem powyżej 42 000 euro rocznie.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!