Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Kolejna fala fałszywych maili z urzędu skarbowego!

Pierwsza fala sfałszowanych maili z Urzędu Skarbowego zalała skrzynki odbiorcze w maju tego roku. Teraz mamy do czynienia z kolejną!

Jak na razie nie wiadomo, ile fałszywych wiadomości e-mail wysłano. Proszono w nich o zwrot pieniędzy i podanie danych osobistych wraz z numerem karty.

Wiadomości zawierają wiele błędów, jakby zostały przetłumaczone przez Google Translate lub osobę ze słabą znajomością języka niemieckiego. Do tego należy nadmienić błędy w formatowaniu. Urząd Skarbowy nie zwraca się do swoich klientów „Kochany XY”, decyduje się na odpowiednią formę „Szanowny Panie/Pani XY”. Jeżeli i w Twojej skrzynce odbiorczej znalazła się właśnie taka podejrzana wiadomość, pod żadnym pozorem nie klikaj w załączony link, nie podawaj danych i nie przelewaj pieniędzy na wskazany rachunek. W razie wątpliwości skontaktuj się z Urzędem Skarbowy.

W październikowych mailach wprowadzono pewne poprawki. Odbiorcy są proszeni o kliknięcie w link „Rückerstattung-htm”, który przekierowuje na łudząco autentyczną stronę Urzędu Skarbowego, gdzie należy podać dane karty kredytowej. Wprowadzenie danych skutkuje nie tylko ryzykiem szkód finansowych, ale również instalacją szkodliwego oprogramowania.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.