Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Nie będzie strajku lekarzy

Wygląda na to, że Związek Zakładów Leczniczych oraz Izba Lekarska w końcu dojdą do porozumienia w sprawie godzin pracy. Jak na razie odwołano planowany na 26 września strajk. Po piątym spotkaniu obie strony poinformowały, że rozmowy były konstruktywne.

Wiedeńska Izba Lekarska ogłosiła, że zaplanowany na 26 września strajk generalnz zostanie tymczasowo odwołany z racji pozytywnych wyników ostatnich rozmów. Podczas negocjacji ze Związkiem Zakładów Leczniczych KAV dyskutowano o wprowadzeniu 12,5-godzinnych nocnych zmian oraz o nowej regulacji dotyczącej ograniczenia ilości nocek. Lekarze otrzymają roysyeryone prawo głosu, a nowe ustalenia dotyczące godzin pracy nie będą musiały zostać wdrożone już w październiku.

„Doszliśmy do porozumienia w najważniejszych kwestiach, unikając eskalacji konfliktu. To była bardzo konstruktywna dyskusja”, mówi KAV. Przewidziane w nowej ustawie regulacje zostaną sprawdzone przez obie strony. Na razie wszyscy są zgodni w sprawie nadgodzin, które w dalszym ciągu „mają być świadczone odpłatnie”. Izba Lekarska nie pozwala jednak na kompletne rozluźnienie atmosfery, grożąc strajkiem, jak tylko miasto Wiedeń lub KAV nie dotrzymają swoich obietnic.”

Póki co pacjenci mogą jednak odechtnąć z ulgą.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.