Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Widoczne ślady po “nocy zamieszek”

Austria: Nowy radar straszył kierowców 

aktualnosci austria, radary austria, fałszywy radar, germenstetten
Zdjęcie: freepik
W Górnej Austrii niektórzy kierowcy nie ufają własnym oczom. Powód: W parku przemysłowym w Gramastetten zainstalowano nowy radar. Akurat w tym miejscu, gdzie jest lekko z górki, a obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się, można zauważyć, że rzekomy radar jest fałszywy. Osłona wykonana jest z ciemnoszarej plandeki sklejonej taśmą. “Kamera” to tak naprawdę okienko z pleksiglasu. Twórcy tejże atrapy wymyślili jeszcze do tego specjalny dowcip. Obiektyw aparatu za szybą, to płyta CD z gry Need for Speed.

Burmistrz chichocze

Burmistrz Gramastetten, Andreas Fazeni śmieje się na wzmiankę o nowym radarze na austriackiej drodze. “Początkowo nie wiedziałem o tym. Wygląda na to, że w noc zamieszek ktoś sobie zażartował”. Noc zamieszek tłumaczy się w ten sposób: “Noc między niedzielą pięćdziesiątnicy, a poniedziałkiem nazywa się w naszym regionie nocą zamieszek, ponieważ zwyczaj pozwala na żarty. Wszystko, co nie jest przykręcone, zmienia swoje miejsce”.

Pewne jest, że to nie burmistrz za tym stoi. “Nie zamawialiśmy oszustwa”, mówi z uśmiechem. W tej gminie radary nie są zbyt popularne, stałego prędkościomierza nie ma w ogóle. “Czasami policjanci mierzą prędkość za pomocą urządzeń mobilnych”. W każdym razie radar jednak nie zatrzyma się na dłuższą metę, nawet jeśli nie jest prawdziwy, mówi burmistrz.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.