Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: „Ozłocone” hydranty i… kosze na śmieci

To znowu on – „Goldfinger“, czyli „Złoty Palec“. Po tym jak upiększył hydranty w Klosterneuburg, Korneubuerg i Könistettten, zajął się śmietnikami. Kim jest „Człowiek-ze-Złotym-Sprejem”?

Nikt nie wie, kim on jest. Wiadomo tylko, że grozi mu niemała kara. Dotychczas „Goldfinger” przemalował na złoto 20 hydrantów w miejscowościach Klosterneuburg, Korneuburg oraz Königstetten. Czy jego celem jest ozłocenie Donej Austrii? Na to wygląda, ponieważ teraz zajął się upiększaniem śmietników. Te przed szkołą w Korneuburg wydają się teraz o wiele ładniejsze.

Oczywiście nikt nie może sobie malować hydrantów czy śmietników wedle upodobania, dlatego „Człowiek-ze-Złotym-Sprejem” może niebawem srogo zapłacić za swoją misję upiększania Austrii. Malując hydranty na złoto, sprawił, że niewidoczne są ważne tablice informacyjne. Jak na razie władze sprawdzają czy farbę można łatwo usunąć. Jeśli okaże się, że nie, trzeba będzie urządzenia wymienić.

„To wcale nie jest zabawne“, twierdzą władze Korneuburga. Wymiana hydrantów to spory wydatek, który musiałby pokryć nieznajomy. Nowe urządzenie kosztuje ok. 5 000 euro. Mnożąc je razy 20 otrzymujemy kwotę w wielkości 100 000 euro. Czy „Goldfinger” posiada tyle złota? Ponieważ złoty sprej może okazać się niewystarczający.

Źródło: Heute.at

 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.