Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Sezon narciarski czas zacząć!

Dużo śniegu i niskie temperatury powalają wyczekiwać z optymizmem na otwarcie tegorocznego sezonu narciarskiego.


W zeszłym roku nie było tak wesoło – 12 kresek powyżej zera i złota jesień za oknem zdecydowanie nie sprzyjały narciarzom. Tym razem nie ma się jednak czego obawiać. Już w ten weekend w Sölden pierwszy wyciąg zawiezie spragnionych śnieżnego szaleństwo na lodowiec – to znacznie wcześniej niż przypuszczano.

W tym roku pogoda jest po stronie narciarzy. „W całych Alpach spadł już śnieg, najwięcej w Vorarlbergu i Górnej Styrii”, informuje meteorolog Josef Lukas. Z prognoz wynika, że można spodziewać się jeszcze większych opadów, jak również mrozów. Właściciele stoków nie próżnują i robią wszystko, by zadowolić pierwszych gości.

Zewsząd docierają jednak głosy o ociepleniu klimatu, a utrzymującym się z narciarstwa staje przed oczami oboga w śnieg zima sprzed trzech lat. Nic jednak straconego – jeżeli wcześniej stoki zostaną przyprószone wystarczającą ilością sztucznego śniegu, sezon może okazać się mimo to zadowalający. Jak na razie wszyscy cieszą się z korzystnej aury i mają nadzieję, że potrwa jak najdłużej.

W regionie wypoczynkowym Schladming-Dachstein uruchomiono już cztery wyciągi łącznie z Planai-Bahn. „Początek zimy przyniósł pół metra białego puchu”, cieszy się lokalny przedsiębiorca Mathias Schattleitner. Na 18 listopada planowane jest otwarcie sezonu w Reiteralm oraz przy Hauser Kaibling.

Źródło: Kurier.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.