Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Uwaga, nadeszła jesień!

Związek kierowców, motocyklistów i rowerzystów Arbö przestrzega przed słabą widocznością, śliską nawierzchnią i niespodziewanymi zmianami pogodowymi. Kierowcy muszą mieć się na baczności.

22 września rozpoczęła się astronomiczna jesień, a to oznacza gorsze warunki na austriackich drogach. Aby uniknąć wypadku, należy mieć na uwadze kilka ważnych aspektów:

Przednia szyba – dobra widoczność to podstawa. Niedomyta szyba z zewnątrz czy z wewnątrz zwiększa ryzyko spowodowania wypadku. To problem zarówno w nocy lub podczas deszczu, jak i w słoneczny dzień.

Wycieraczki – oszczędzanie na wycieraczkach na nic się nie zda. Pamiętajmy, że przez upały gumowe elementy mogły ulec uszkodzeniu i nie będą spełniać w prawidłowy sposób swojej funkcji. Sprawne wycieraczki są niezbędne w sezonie jesiennym, kiedy zacznie padać deszcz. Należy również pamiętać o uzupełnieniu zbiornika z płynem.

Wentylacja – co jakiś czas należy sprawdzić przepustowość otworów wentylacyjnych znajdujących się u dołu przedniej szyby. Gromadzące się w tym miejscu liście mogą uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji.

Ciśnienie powietrza w kołach – któremu zawdzięczamy równomierne ścieranie opon. Kiedy powietrza jest za mało, szybciej zużywa się zewnętrzna część opony, kiedy jest go za dużo – wewnętrzna. Niebezpieczeństwo nie jest widoczne gołym okiem, dlatego należy regularnie sprawdzać ciśnienie powietrza w kołach np. na stacji benzynowej. W ten sposób unikniemy ryzyka złej przyczepności na zakrętach lub wydłużenia drogi hamowania.

Oświetlenie – o zmroku, w nocy oraz przy złych warunkach pogodowych absolutnie niezbędne. Światła do jazdy dziennej nie wystarczą!

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.