Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy czują się źle opłacani

Zdecydowana większość obywateli Niemiec uważa, że różnice zarobkowe w kraju są zbyt duże. Trudniej także o awans i zmianę swojego statusu społecznego.


Wiele Niemców uważa, że dostaje zbyt niskie wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Z ankiety Infratest-dimap przeprowadzonej na polecenie radia Saarländischer Rundfunk wynika, że tego zdania jest 41 procent zapytanych. Szczególnie niedocenieni czują się pracownicy fizyczni (51 procent).

Niemal połowa ankietowanych – 44 procent – twierdzi, że współcześnie trudniej o awans niż kiedyś. Tylko 25 procent jest innego zdania.

Większość pracowników jest przekonana, że wynagrodzenia są źle rozłożone. 85 procent ankietowanych uważa różnicę między biednymi a bogatymi za zbyt dużą.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.