Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Dofinansowanie do samochodów elektrycznych okazało się klapą!

Rząd i producenci samochodów przeznaczyli 1,2 mld. euro na dofinansowanie zakupu samochodów z napędem elektrycznych. Tymczasem wpłynęło tylko 1 800 wniosków o jego przyznanie.

To kiepski początek, jak na tak prestiżowy program rządu. Od rozpoczęcia akcji minął już miesiąc, a do Bafa wpłynęło zaledwie 1 791 wniosków.

W sumie rząd i przemysł motoryzacyjny przeznaczyli na program 1,2 mld. euro, a Berlin postawił sobie za cel, że do 2019 roku wesprze zakup 300 000 samochodów z napędem elektrycznym. Jeżeli obecna sytuacja utrzyma się, do osiągnięcie tej liczby potrzeba będzie 14 lat.

O dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko osoby prywatne, ale również firmy, fundacje i związki. Dodatek do samochodu z pełnym napędem elektrycznym wynosi 4 000 euro. Na razie wpłynęło 1 194 takich wniosków. Na samochód hybrydowy można otrzymać nieco mniej, bo 3 000 euro – tutaj ilość wniosków wynosi 597.

O dofinansowanie ubiegali się w większości mieszkańcy Bawarii (468), Badenii-Wirtembergii (357) oraz Nadrenii-Pomorza Zachodniego (307). Zakupiono 581 samochodów marki BMW, 444 marki Renault i 154 marki Volkswagen.

Na razie trwają rozmowy, jak zachęcić potencjalnych kupców do skorzystania z programu.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.