Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Flixbus kupuje Postbus. Co to oznacza dla pasażerów?

Doszło do połączenia dwóch największych niemieckich przedsiębiorstw transportowych – Flixbusa oraz Postbusa. Pierwszy wykupił drugiego. Co to oznacza dla pasażerów? Odpowiadamy.

Zajmujący czołową pozycję na rynku Flixbus wykupił konkurencyjne przedsiębiorstwo Postbus. Pierwsze linie autobusów międzymiastowych Deutsche Post zostaną wcielone w rozkład jazdy Flixbusa już w listopadzie.

Powodów przejęcia konkurencji przez Flixbus było wiele. Dzięki temu firmie uda się umocnić swoją pozycję na rynku, gdzie już posiada 70 procent udziału. Po przyłączeniu Postbusa może osiągnąć wynik w wysokości nawet 80 procent. Poza tym Flixbus planuje otworzyć się na nowe grupy docelowe klientów. Przedsiębiorstwo zjednało sobie przede wszystkim ludzi młodych, Postbus natomiast rodziny i starszych pasażerów. Okazuje się również, że die Post nie miało już pomysłu na prowadzenie linii przewozowej, dlatego sprzedało ją bardzo chętnie.

Pojawia się oczywiście kluczowe pytanie o nowe ceny – czy będą wyższe? Eksperci są zdania, że na razie nie powinno dojść do podwyżek, ponieważ Flixbus konkuruje z innymi tanimi rozwiązaniami transportowymi w kraju. Konkurencja w tym sektorze jest tak duża, że na wyższe ceny trudno sobie na razie pozwolić.

Z połączenia firm skorzystają głównie mniejsze miasta, których kiedyś w ogóle nie brano pod uwagę w rozkładzie jazdy. Flixbus planuje również częściej jeździć nad morze.

Standardy oferowane klientom przez obu przewoźników nie różnią się specjalnie od siebie. Obie linie dysponują pojazdami wyposażonymi w regulowane fotele, Wi-Fi oraz bogaty wachlarz filmów i seriali, którymi można umilać sobie podróż. Poziom bezpieczeństwa i czystości również znajdował się niemal na tym samym poziomie – choć pod tym względem zawsze przodował Postbus. 

Źródło: Spiegel

Photo by FlixBus [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.