Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Klasa średnia liczy na 450 000 nowych miejsc pracy

Niemiecka klasa średnia spodziewa się w tym roku pół miliona nowych miejsc pracy. Nie wszystkie branże skorzystają jednak na tym tak samo.

Z analizy DIHK (Deutscher Industrie- und Handelskammertag) wynika, że niemiecka klasa średnia liczy na 450 000 nowych miejsc pracy. Liczba zatrudnionych wzrosłaby tym samym jedenasty raz w tym roku. „Zapotrzebowanie na nowych pracowników wypada lepiej niż w innych latach”, mówi przewodniczący DIHK Martin Wansleben. Byłby to największy przyrost miejsc pracy w Niemczech od 2012 roku.

 

DIHK spodziewa się jednak różnic w poszczególnych branżach. 130 000 może powstać w sektorze świadczącym usługi na rzecz firm – chodziłoby o pracę w placówkach naukowych, biurach architektonicznych oraz poradniach prawnych i podatkowych. 120 000 nowych miejsc pracy może pojawić się też w handlu, gastronomii lub branży ruchu drogowego.

„Również stacjonarna opieka medyczna, szkoły językowe i inne placówki medyczne i  edukacyjne poszukują rąk do pracy“, tłumaczyć Wansleben prasie. W tych branżach można liczyć na 120 000 nowych miejsc pracy.

35 000 pracowników może próbować swoich sił w budownictwie. „Właśnie w tej branży odnotowaliśmy największy wzrost od ostatnich czterech lat”, informuje Wansleben, postulując jednocześnie o wykorzystanie potencjału kobiet.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.