Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Opłaty od transakcji w bankomatach w górę

Ile razy zdarza się, że potrzebujemy pieniędzy, a w pobliżu nie ma bankomatu naszego banku? Nie pozostaje nic innego, jak wypłacić je z urządzenia obcej placówki. Tymczasem banki prywatne oraz kasy oszczędnościowe jeszcze zwiększyły opłaty za takie transakcje.

Zgodnie z informacjami zebranymi przez „WirtschaftsWoche“ średnia cena wypłaty pieniędzy z obcego automatu wzrosła w przeciągu roku z 4,04 do 4,20 euro.

Najdrastyczniejsze podwyżki wprowadziły banki prywatne – np. Deutsche Bank, Commerzbank i Hypovereinsbank. Podczas gdy kiedyś za operację należało zapłacić 1,95 euro, teraz trzeba mieć niemal dwa razy tyle – 3,90 euro.

Słynące z wysokich opłat kasy oszczędnościowe i banki ludowe nie pozostają pod tym względem w tyle. Za wypłacenie pieniędzy z urządzenia Kreissparkasse Gotha zapłacimy 6 euro, a z Stadtsparkasse Düsseldorf 5,75 euro.

Źródło: Focus.de

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.