Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Pracowała jako praktykantka przez pięć lat!

Nieopłacone nadgodziny i wynagrodzenie miesięczne w wysokości 300 euro – młoda kobieta była przez pięć lat zatrudniona jako praktykantka u pośrednika finansowego w Monachium. Sprawa trafiła do sądu.

Powódka rozpoczęła pracę jako praktykantka w przedsiębiorstwie mając 16 lat. Jej umowa o pracę przewidywała 43 godziny pracy tygodniowo i niepłatne nadgodziny. Kobieta zarabiała średnio 1,75 euro na godzinę.

Teraz jej były pracodawca musi nadpłacić 50 000 euro wynagrodzenia, podatków oraz ubezpieczeń społecznych – orzekł Federalny Sąd Pracy. Tym samym sąd potwierdził wyrok pierwszej instancji i uznał ten stosunek pracy za niemoralny.

Suma, którą wywalczyła kobieta, jest znacznie niższa od żądanych 77 000 euro. Sędziowie sugerowali się jednak płacą minimalną w wysokości 8,50 euro za godzinę. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny – pracodawca może zwrócić się do sądu wyższej instancji.

Źródło: t-online. de

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.