Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Szokujące opakowania papierosów już w sprzedaży!

Od piątku producenci wyrobów tytoniowych muszą umieszczać na opakowaniach zniechęcające zdjęcia. Od następnego roku opakowania bez nich w ogóle znikną ze sklepów.

Konsumenci produktów marek Marlboro i Pall Mall będą musieli przyzwyczaić się do nowych opakowań w pierwszej kolejności, ponieważ zapas starych pudełek wyczerpie się w przeciągu miesiąca. Marki takie jak Nil czy HB będą dostępne w starej szacie graficznej nawet do listopada.

Powód jest oczywisty – najpopularniejsze marki cieszą się największym powodzeniem, a firmy takie jak Marlboro, Lucky Strike czy Gauloise nie były w stanie nadprodukować ogromnych ilości opakowań w starej wersji, aby mieć je „na zapas”. „Koszty magazynowania byłyby zbyt wysokie”, słychać w branży. „Poza tym nowa regulacja dotyczy i tak wszystkich. Nadprodukcja nie przyniosłaby nikomu większych korzyści.”

 

 

Zgodnie z regulacją Unii Europejskiej odrażające zdjęcia muszą zajmować przynajmniej dwie trzecie opakowania – z tyłu i z przodu. W sumie na rynku pojawią się 42 różne motywy. W pierw oczom palaczy ukarze się 14 z nich, po roku zostaną one wymienione na kolejne – aby nikt za bardzo nie zdążył się przyzwyczaić.

Co interesujące, z opakowań znikną informacje na temat ilości szkodliwych substancji, ponieważ informowanie konsumentów, że papierosy typu light są mniej szkodliwe, jest czystym oszustwem. Eksperci są zgodni, że tak naprawdę liczy się, jak głęboko wciągane są substancje przez palacza.

Związki producentów tytoniu i eksperci ds. reklamy krytykują nową ustawę, obawiając się, że szokujące zdjęcia rzeczywiście odstraszą palaczy od papierosów.

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.