Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Tu dorobisz przed świętami!

Okres przedświąteczny obfituje w możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy. Okazuje się, że wiele niemieckich firm na gwałt szuka dodatkowych pracowników do pomocy. O kogo chodzi? 

Rąk do pracy potrzebują przede wszystkim firmy kurierskie. DHL chętnie przyjmie bagatela – 10 000 kurierów. Podobne zapotrzebowanie ogłosił Hermes, gdzie brakuje 6 000 osób.

Amazon również pilnie potrzebuje wsparcia w gorącym okresie przedświątecznym. Koncern płaci 10,30 euro za godzinę i ogłosił, że przyjmie 2 000 pracowników w Bad Hersfeld i Lipsku, 1 000 w Werne, a 500 w Pforzheim.

Czym byłyby święta bez zabawek? Nic dziwnego, że sieć sklepów Toys’R’us szuka 650 ekspedientów. Wsparcia potrzebuje również Ikea, Saturn oraz Mediamarkt.

Źródło: Bild

Foto by lizzielaroo [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0) or CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.