Niemcy ulubionym krajem do pracy

Większość obcokrajowców z Unii Europejskiej w wieku produkcyjnym mieszka w Niemczech

W porównaniu wszystkich krajów Unii Europejskiej, w Niemczech mieszkało w 2019 r. zdecydowanie najwięcej obcokrajowców z UE w wieku od 20 do 64 lat. Według opublikowanego w Brukseli rocznego sprawozdania jest to dokładnie 3 miliony osób. Na miejscu drugim uplasowała się Wielka Brytania, która w 2019r. jeszcze była członkiem Unii Europejskiej, gdzie pracuje 2,6 milionów ludzi. Kolejne lokaty przypadły Hiszpanii (1,4 miliona osób) i Włochom (1,2 miliona osób).

Ogółem aż 13 milionów mieszkańców Unii Europejskiej w wieku produkcyjnym nie mieszka w kraju pochodzenia. To o 1,2% więcej niż w roku poprzednim. W latach 2014 – 2017 liczba ta rosła średnio o około 5% rocznie.

Jeśli jednak wykluczy się Wielką Brytanię, roczny wzrost jest mniejszy.  Z 28 państw UE o 3,2% osób więcej niż w roku poprzednim pracowało za granicą w jednym z obecnych 27 państw członkowskich. Ponad 50% cudzoziemców z Unii Europejskiej w wieku produkcyjnym pochodziło z Rumunii (23), Polski (16), Włoch (8) i Portugalii (7).

Źródło: welt

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!