Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemiecki przemysł chce stworzyć prawie 500.000 miejsc pracy

W związku z brakiem wykwalifikowanej kadry, niemieckie przedsiębiorstwa chcą zatrudniać i stworzyć setki tysięcy nowych miejsc pracy.

O sprawie poinformowała gazeta Bild powołując się na wyniki ankiety przeprowadzonej przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (DIHK). Zgodnie z badaniem, przedsiębiorstwa chcą w sumie zatrudnić 450.000 nowych pracowników. Największe zapotrzebowanie wykazuje branża opieki oraz zdrowotna razem z sektorem kształcenia, które w sumie chcą utworzyć aż 150.000 miejsc pracy.

W handlu oraz gastronomii ma powstać kolejne 100.000 a w przemyśle 30.000 wakatów do obsadzenia. Martin Wansleben z DIHK potwierdział Bildowi, że powyższe dane to dowód na od lat rosnące zatrudnienie w Niemczech.

Brak wykfalifikowanej kadry urósł w międzyczasie do rangi ogromnego ryzyka dla przedsiębiorstw. Z drugiej strony jest też powodem tak dużego zapotrzebowania na pracowników. Firmy chcą bowiem zapewnić sobie odpowiednio wyszkoloną kadrę zanim jej zabraknie na rynku – zwraca uwagę Wansleben.

Źródło: Focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.