Duży stres i wysiłek w pracy, brak możliwości rozwoju i stojące w miejscu wynagrodzenie. Osoby pracujące w Szwajcarii są coraz częściej niezadowolone z warunków jakie oferują im pracodawcy. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez związek zawodowy Travail.Suisse. Okazuje się, że aż 42,3% ankietowanych ze względu na pracę często lub bardzo często odczuwa stres. Oznacza to wzrost o 2,3% w porównaniu z zeszłym rokiem. Coraz więcej osób martwi się także, że straci pracę.
Okazuje się także, że pracownicy są niezadowoleni ze swoich zarobków. 12,4% uważa, że zarabia zbyt mało, to o 3% więcej niż w 2016 roku. Co czwarty informuje z kolei o problemach związanych z godzeniem pracy z życiem prywatnym (wzrost o 4,5% w porównaniu z 2015). Większość pracowników w Szwajcarii nie ma także możliwości dalszego dokształcenia się. Te osoby, które uzyskały taką możliwość, zostały wsparte finansowo przez szefa jedynie w 41,9%.
Jako dobrą pracę autorzy badania określają pracę przyszłościową, która nie szkodzi na zdrowiu, utrzymuje wysoki poziom motywacji i zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że w tych aspektach szwajcarscy pracodawcy radzą sobie gorzej niż w poprzednich latach.
Źródło: blick.ch