Pierwszym krokiem do zbudowania eleganckiego, bezpiecznego i zgodnego z przepisami BHP sklepu spożywczego jest przygotowanie projektu aranżacji wnętrza. Mowa tu przede wszystkim o ustaleniu rozmieszczenia mebli sklepowych, lady, a także takich elementów wyposażenia, jak regał chłodniczy. Wystarczy, że poznasz kilka kluczowych wskazówek,
a będziesz w stanie stworzyć sklep spożywczy, w którym robienie zakupów będzie czystą przyjemnością.
Regał chłodniczy czy lady chłodnicze – co wybrać do swojego sklepu?
Jeśli jesteś na etapie aranżacji swojego sklepu spożywczego, na pewno stoisz przed trudnym wyborem, co wybrać: lady chłodnicze czy regał? A może lepiej sprawdzi się szafa chłodnicza? Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju towary planujesz sprzedawać w sklepie.
Stawiając na świeżą i zdrową żywność, która wymaga przechowywania w niskich temperaturach, nie będziesz w stanie prowadzić sklepu bez urządzeń chłodniczych. Aby zapewnić produktom jak najlepsze warunki przechowywania, a także utrzymać je w świeżości dłużej, koniecznie kup zarówno lady, regały, jak i szafy chłodnicze. Oczywiście musisz dobrze zaplanować ich rozmieszczenie na powierzchni sklepu, tak, aby poruszanie się pomiędzy regałami i półkami było bezproblemowe – zarówno dla Ciebie, jak i klientów.
Małe powierzchnie sklepowe a lady chłodnicze – jak zaplanować układ sklepu?
Samodzielne urządzenie i zorganizowanie przestrzeni w sklepie wymaga uwzględnienia kilku istotnych czynników, które wpływają nie tylko na komfort robienia zakupów przez klientów, ale także możliwość łatwiejszego utrzymania porządku na półkach sklepowych. Jeśli planujesz sklep o małej powierzchni, koniecznie weź pod uwagę:
- ułożenie mebli i regałów sklepowych względem siebie – zadbaj o to, aby pomiędzy nimi był odpowiednio szeroki korytarz na przejście,
- rozmieszczenie oświetlenia oraz barwa światła,
- ekspozycja towaru na półkach – ciężkie towaru umieść niżej, natomiast lżejsze, niżej,
- zoptymalizuj trasę zakupową dla klientów – to przekłada się nie tylko na poziom zadowolenia konsumentów, ale i szybkość robienia zakupów.
Wyposażenie sklepowe – szafa i regał chłodniczy to nie wszystko!
Aby mieć pewność, że sklep spożywczy będzie działać tak, jak należy, zainwestuj nie tylko w podstawy, czyli regały, lady i szafy chłodnicze. Przydadzą Ci się także takie elementy wyposażenia, jak: wagi sklepowe, krajalnice do wędlin i serów, metkownice, kasa sklepowa, a nawet kosze zakupowe dla klientów. Tylko z kompletnym wyposażeniem i odpowiednio zaaranżowanym rozmieszczeniem półek i regałów będziesz w stanie prowadzić sklep spożywczy tak, aby osiągnąć sukces.
/Materiał partnera/