Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Świąteczny rausz w Niemczech

Kuszący aromat grzańca i obowiązkowy kawałek „Jingle Bells“, rozbrzmiewający co najmniej raz na godzinę, to standard niemieckich jarmarków świątecznych. Pośród tej beztroski służby bezpieczeństwa czuwają nad gośćmi.


W zeszły piątek wiele jarmarków w Niemczech w końcu otworzyło swoje bramy dla odwiedzających. Z małym niepowodzeniem musieli pogodzić się goście szlacheckiego jarmarku u stóp pałacu w Ratyzbonie. Księżna Gloria von Thurn und Taxis niestety nie zdążyła powitać wszystkich zgodnie z tradycją z balkonu, ponieważ strajk pilotów Lufthansy sprawił, że nie dotarła na czas.

Ekskluzywny jarmark rozpoczął się jednak bez innych problemów, a odwiedzający mogą cieszyć się prażonymi migdałami, prosiakiem z rusztu i tradycyjną kolędą „Cicha noc” graną na trąbce na zakończenie każdego dnia.

Jarmark organizowany przez księżną jest jednym z niewielu niemieckich imprez tego typu, gdzie trzeba zapłacić za wstęp. Na innych za 8,50 euro jesteśmy w stanie kupić kubek grzańca i jeszcze coś słodkiego. Jarmarkowi w Ratyzbonie nie można jednak odmówić uroku.

Świąteczną beztroskę na pewno nie odczuwają służby bezpieczeństwa, które w tym roku będą dbały o gości ze zdwojoną siłą. Władze zaplanowały wzmożone kontrole oraz dużą liczbę funkcjonariuszy, którzy wtopią się w tłum. Nie zabraknie także prywatnych agencji ochrony. Drezdeńska policja zapewnia, że „odwiedzający nie poczują różnicy”. Właściciele stoisk również nie obawiają się o mniejszy utarg z powodu niewypowiedzianej groźby zamachów terrorystycznych. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że nie pozwoli zepsuć sobie tego wyjątkowego czasu w roku, więc i tak odwiedzi niejeden jarmark.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.