Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Flixbusem z Zurychu do Berna?

Niemieckie przedsiębiorstwo transportowe Flixbus lansuje nową trasę z Konstancji do Lyonu przez Zurych, Berno i Genewę. Wszystko zapowiada się pięknie i ładnie, gdyby nie pewne „ale”.


Nowa oferta Flixbusa z 28 października 2016 przeszła niepostrzeżenie. Połączenie bezpośrednie z Konstancji do francuskiego Lyonu przez Zurych, Berno, Lozannę i Genewę kosztuje od 19,50 franków, a czas podróży wynosi siedem godzin. Autobus rzeczywiście zatrzymuje się w wymienionych punktach pośrednich i tutaj pojawia się problem, a oferta traci na atrakcyjności.

Okazuje się, że pasażerowie nie mają prawa do wysiadania w żadnym z mijanych miast, co wynika z regulacji dotyczących przewozów kabotażowych, które mają na celu ochronę rodzimych przedsiębiorstw i kolei. Z przeprowadzonych przez „Tageswoche” testów wynika jednak, że pasażerowie opuszczają autobus na terenie Szwajcarii. Dokładnie chodziło o klientów z Zurychu, którzy wysiedli już w Bazylei. Kierowca autobusu  nikogo nie powstrzymał.

Gazeta „Tages-Anzeiger“ informuje, że Federalny Urząd ds. Transportu (BAV) wytoczył sprawę przeciwko przedsiębiorstwu Flixbus, który z kolei odpiera zarzuty, twierdząc, że dopiero w zeszłym tygodniu zorientowano się, że niektórzy pasażerowie wysiedli wcześniej niż powinni. Firma transportowa obiecała lepiej uświadomić swoich klientów, zamieszczając w ofercie informację, że nie można „zarezerwować” przejazdu z Zurychu do punktów pośrednich. Więcej o regulacji dotyczącej transportu kabotażowego klienci  będą mogli dowiedzieć się również na pokładzie.

Co jednak, kiedy pasażer postanowi zignorować zakaz wcześniejszego wysiadania? Flixbus tłumaczy, że jego pracownicy nie mają prawa zmusić klientów do pozostania w autobusie wbrew ich woli.

Źródło: 20min

Foto by Chris0693 (Praca własna) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.