Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Czy ludzie naprawdę są tak niemili?

Szwajcaria jest coraz mniej atrakcyjna dla pracowników zza granicy

aktualnosci Szwajcaria, atrakcyjność Szwajcarii, emigracja do Szwjacarii
Zdjęcie: pixabay
Szwajcaria jest coraz mniej popularna wśród tzw. ekspatów. Mimo wysokiej jakości życia i płac trudno jest się w tym kraju zintegrować. Ponad połowa przyjezdnych uważa, że Szwajcarzy są niemili dla obcokrajowców.

Czy Szwajcarzy są zamknięci na innych? Dla ekspatów ten kraj staje się coraz mniej atrakcyjny. Jednym z powodów jest to, że imigrantom ciężko się zintegrować, mimo wysokiej jakości życia.

W konsekwencji Szwajcarii wypadła w ankiecie „Internations” znacznie gorzej niż w poprzednich latach. Wśród łącznie 53 badanych krajów, ten kraj znalazł się na 34 miejscu. W poprzednim roku było to jeszcze 23 miejsce, czyli o 11 wyżej.

Trudno nawiązać kontakty

Punkty zebrała Szwajcaria podobnie jak poprzednio w kwestii jakości życia i płac. Jednak mimo wszystko zagraniczni specjaliści muszą zmagać się z innymi wyzwaniami. Tak samo, jak mieszkańcy, imigranci krytykowali między innymi aspekt mieszkania. Około 63% ankietowanych negatywnie oceniło koszty zamieszkania.

Jeszcze ciężej jest z otwartością społeczeństwa. Według ankiety obcokrajowcom było ciężko dostosować się do kultury kraju i czuli się wręcz niemile widziani. Tylko 46% badanych, czyli mniej niż połowa uważa, że mieszkańcy Szwajcarii są mili dla innych. Około 62 procent podało, że ciężko zawrzeć w tym kraju nowe znajomości.

Wypłata się zgadza

Większość imigrantów jest zadowolonych ze swojej sytuacji finansowej. W końcu 58% podało, że ich roczne wynagrodzenie brutto przekracza 100 000 dolarów.

Ankietowani ocenili również pozytywnie kwestie techniczne i administracyjne życia w Szwajcarii. Badani chwalili łatwy dostęp do sieci szerokopasmowej, czy usług online, a także dostępność do usług administracyjnych w internecie.

Źródło: blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.