Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Wagon Carlsberga w SBB?

Wagon Starbucksa zostanie odstawiony na boczny tor. Całkiem możliwe, że jego miejsce zajmie bar Carlsberga.

Szwajcarskie Koleje Państwowe (SBB) nazywały je „kamieniem milowym gastronomii kolejowej“ – chodzi o wagony restauracyjne Starbucksa, które zaczęły funkcjonować zimą 2013 i wiosną 2014 roku. Na trasie St. Gallen-Genewa można było skorzystać z oferty dwóch takich kawiarni.

Na razie wiadomo, że wagony Starbucksa zostaną wycofane – z bliżej nieokreślonych przyczyn. Nie jest powiedziane, że oferta gastronomiczna amerykańskiego koncernu kompletnie zniknie z pociągów SBB, jednak na razie trudno powiedzieć, jaka przyszłość ją czeka. Czyżby jednak okazało się, że dwupiętrowe kawiarnie na kółkach nie okazały się takim sukcesem, jakiego się spodziewano? Przypomnijmy, że na początku lat 90. na podobnej zasadzie funkcjonował wagon McDonald’s. Szybko jednak okazało się, że pasażerowie nie byli zachwyceni zapachem frytek, unoszącym się niemal w całym pociągu.

Przekształcone z mozołem na filie Starbucksa wagony czekają na nowych właścicieli. Z nieoficjalnych danych wynika, że jednym z nich interesuje się producent piwa Carlsberg, planując przerobić go na klimatyczny bar piwny, oferujący trunki z różnych stron świata. SBB na razie wstrzymuje się od komentarza i obiecuje, że szczegółowe informacje poda jesienią.

Źródło: 20min

Photo by Kecko from Switzerland (Rheintal SG) (SBB – Double-deck cafe) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.