Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

W którym europejskim kraju jest najwięcej pracy?

Z nowej statystyki Europejskiego Urzędu Statystycznego Eurostat wynika, że obecnie w Europie można znaleźć więcej wolnych miejsc pracy niż przed kryzysem finansowym. Jak w porównaniu z innymi krajami prezentują się pod tym względem Austria, Niemcy i Szwajcaria a jak Polska?

To bez wątpienia dobre wieści dla wszystkich poszukujących prayę. Eurostat informuje, że ilość wolnych miejsc pracy w strefie euro w przeciągu roku wzrosła z 1,6 procent do 1,7 procent, natomiast we wszystkich krajach członkowskich z 1,7 procent do 1,8 procent. W obu przypadkach liczba wolnych etatów jest większa niż przed kryzysem finansowym. 

Gdy przyjrzymy się jednak krajom niemieckojęzycznym, zauważymy, że sytuacja jest dość zróżnicowana. Zaledwie nieco powyżej średniej europejskiej plasuje się Austria z 1,9 procentami wolnych miejsc pracy. Sporo poniżej średniej znajdziemy Szwajcarię (1,0 procent). Najlepiej w zestawieniu wypadają Niemcy z 2,5 procentami, które oferują tyle samo miejsc pracy co Czechy i Szwecja. Więcej wolnych etatów znajdziemy tylko w Belgii. Dla porównania – Polska wypada jeszcze gorzej niż Szwajcaria (0,8 procent).

 

Źórdło: trend.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.